18 HAZIRAN 1974'TE Ankara'nin Bala Ilçesi'ne bagli Üçem Köyü'nde çiftçi olan Yildiz ve Mustafa IMIRZALIOGLU ailesinin 3 çocugundan en küçügü olarak dünyaya geldi. Ablasi'nin adi Yasemin, abisinin adi Dervis (Makina Mühendisi).Kenan IMRZALIOGLU'nun hep merak edilen soyadi "bey" anlamina gelen mirza kelimesinden türemis . Soyu Akkoyunlu Devleti Hükümdari uzun Hasan'a dayanan Kenan IMIRZALIOGLU'nun dedesi Mir Mustafa; Atatürk'ü evinde agirlamis.
12 yasina kadar Üçem Köyü'nde kalan IMIRZALIOGLU 12 yasina gelince orta ve lise ögreninmi için Ankara'ya teyzesinin yanina gelmis, ortaokul ve liseyi Ankara'da okumus. Okulunda çok basarili olan Kenan IMIRZALIOGLU ayrica okulun basket takiminda oynayan IMIRZALIOGLU lisede boyunun 1.85 cm olmasindan dolayi boyuna uygun kiz bulamadigindan boy uzamasinin sebebini basket bol zannedip basketi birakmis.(Tabi sonradan basketin boy uzatmadigini ögrenip üzülüyor.) Lise son siniftayken isi biraz haylazliga vuran Kenan IMIRZALIOGLU ilk giriste üniversiteyi kazanamamis ve köyüne dönüp hem babasina yardim etmis hem 2.sene için üniversiteye hazirlanmis.

2. girisinde Yildiz Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü'nü kazanmis ve okumak için Istanbul'a gitmis. Okulunda sevilen Kenan IMIRZALIOGLU'nun üniversitedeyken Bilge isimli bir kizla arkadasligi olmus ve okulda örnek çift gösterilmisler fakat sonra bilinmeyen bir nedenle ayrilmislar. Okulda kendisini yakisikli bulan tüm arkadaslarinin manken ol israrina bir türlü kulak asmamis fakat en sonunda Murat UNCU isimli arkadasinin "Mutlaka mankenlik yapmalisin, Türkiye'nin en iyi mankeni olursun" lafiyla ciddi anlamda gaza gelen IMIRZALIOGLU "Haydi gideyim bir ajansa" demis, anlasma yapmis ve mankenlik yapmaya baslamis 95'te. (Bu arada Murat UNCU isimli arkadasinin üzerinde çok emegi oldugunu söylüyor.")

Sonra bir yandan okulu devam ederken bir yandan da dostlari yarismaya katilmasi konusunda O'nu yönlendirmeye baslamislar, fakat o kendini hazir hissetmedigini söylemis ve 1.5 sene beklemis yarismaya girmek için. Daha sonra BEST MODEL OF TURKEY'in elemeleri olmus, katilmis ve 4000 kisinin arasindan ilk 20'ye seçilmis, sonra Türkiye Finali olmus ve orada 1. seçilmis. Daha sonra 1. oldugu için BEST MODEL OF THE WORLD'e katilmis, oradada 1. olmus ve ilk defa bir Türk Erkegi BEST MODEL OF THE WORLD olmus.

Yarismadan iki ay sonra dizi teklifleri baslamis. Fakat o diger dizilerde sadece yakisikli bir adam arandigi için hepsini geri çevirmis. En sonunda yarismayi izleyen Osman SINAV'in kardesi "Deli Yürek" dizisi için aradiklari kisinin Kenan IMIRZALIOGlu olduguna karar vermis ve O'na teklif götürmüs. Fakat IMIRZALIOGLU'nun; " Ben oyuncu degilim, nasil böyle birseyi göze aliyorsunuz"demesi üzerine O'na; "Sana güveniyorum, sende o elektrik, potansiyel var, yeter ki bu ise kelleni koy, git bir hafta düsün kararini ver" karsiligini vermis. Bunun üzerine Kenan IMIRZALIOGLU; Osman SINAV'i sevdigi için "DELI YÜREK" dizisini kabul etmis çünkü bu rolün kendisinin karakterine de uydugunu düsünmüs ve bir hafta sonra "Kellem sizindir, hemen baslayalim" demis ve "Eger bu dizide bu dizide oynarsam Yusuf karakterini ben mi canlandiracagim?" demis ve "Evet" karsiligini alinca teklifi kabul etmis ve diziye baslamis. Bu dizi O'nun taninmasini saglamis ve diziden sonra O'da ne kadar dogru bir seçim yaptigini anlamis. Ve birde dizinin devami olan bir sinema filmi çekmis(Deli Yürek Bumerang Cehennemi)

Deli Yürek dizisi dizisi bittikten sonra dil egitimi için Amerika'ya giden IMIRZALIOGLU döndügünde pespese 17 teklif almis fakat o o Ugur YÜCEL'in yazip yönettigi "ALACAKARANLIK" dizisinin teklifini Ugur YÜCEL'den almis ve senaryoyu okuyarak isin içinde de Ugur YÜCEL gibi kaliteli birinin olmasi üzerine Ugur YÜCEL ve olgun SIMSEK'le basrolde kamera karsisina geçmis ve bu dizisi de ses getirmis. Daha sonra yine ayni kadroyla bu kez yine UGUR YÜCEL'in yazdigi "Yazi Tura" adli sinema filminde Olgun SIMSEKle beraber rol almis.

Bu dizisi de bitince kisa bir ara vermis. Daha sonra yine Osman SINAV 1962 Yili'nda gösterilen basrollerini; Türkan SORAY ve Ayhan ISIK'in oynadigi "ACI HAYAT" isimli türk filmini dizi yapmaya karar vermis ve Kenan IMIRZALIOGLU ve partneri olarakta Selin DEMIRATAR'a teklif götürmüs. Onlarda kabul etmisler.

Gerisini zaten biliyorsunuz; dizi her Çarsamba Saat: 20:00'da Show Tv'de devam etmekte.

KISA NOTLAR
Kenan IMIRZALIOGLU 1.90 cm boyunda ve 46 numara ayakkabi giymekteymis.

Gece hayatini sevmiyor, geceleri fazla disari çikmiyor. Onun yerine evinde kalip, çayini içerken müzik dinlemeyi yahut kitap okumayi seviyor Eger çikarsa sadece yemek yemek için o da her zaman gittigi ve basinin olmadigi küçük mütevazi bir yermis.

Çayi çok seviyor, asiri derecede çay tiryakisiymis. Fakat öyle her yerdeki çayi da sevmiyor. En çok sevdigi çay; evde kendisinin hazirladigi özel harmani varmis.

Ayrica Kenan IMIRZALIOGLU uzun zamandir beraber oldugu ALACAKARANLIK DIZISi'nde kardesi rolünü oynayan Zeynep BESERLER'le birlikte.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1988
favori
like
share
NaZ Tarih: 24.09.2008 15:42
konular birlestirildi
NaZ Tarih: 24.09.2008 14:27
Acı Hayat Dizisi (Mehmet Kosovalı)


Son Osmanlı Yandım Ali filmi (Ali)Kabadayı filmi (Devran)[/center]
eskitoprak Tarih: 05.07.2008 09:21
yeni bir dize ile seni geri donmeni bekliyoruz
GÜLSiMA Tarih: 19.06.2007 21:20
kişilik vede oyunculuk olarak beğendiğim nadir insanlardan biri.eee Allah için adamdaki karizma da on numara yani :46:

emeğine sağlık mardinlim