[COLOR=orangered]Sony Ericsson W960iW960i Walkman telefonun birinci dakikada gerçekten iyiymiş dedirten özelliği 8GB kapasiteye sahip olması. Böylece W950i'nin kapasitesini ikiye katlamış oluyor. 700 albümün yanınızda dolaşması müzikal anlamda ciddi bir güç verecektir. Sony Ericsson W960i ile UIQ kullanıcı arayüzlü Symbian OS işletim sistemi kullanılıyor. Ekranı QVGA 262k renkli 2.6-inç ve dokunmatik özellikte (dijital kalem veya parmakla kontrol) olan W960i beraberinde iki kulaklıkla geliyor. Bunlardan birisi Stereo Bluetooth Headset HBH-DS220.

Boyutsal anlamda W950i'den biraz daha geniş olan W960i, bunun yanında bazı kullanıcılara göre büyük bir eksiklik olan kamera, Wi-Fi ve 3G desteğiyle artık çok daha güçlü. 8GB kapasite yeterli gelecektir diye düşünülmüş olmalı ki telefonda kart girişi bulunmuyor. Telefon, şarkıları ritmine-stiline göre filtreleyen ve seçilen ruh haline (mood) uygun şarkı listesi oluşturan veya şarkıları dosya görünümünde buna göre sırayalan SenseMe özelliğine sahip.Walkman telefon, 27 saate varan müzik dinleme süresi sunuyor. Sony Ericsson W960i; 30 kare/saniye'de video oynatımı, 3G ve Wi-Fi özelliği, 3.2 megapiksel kamerasıyla iddialı bir model. Media Manager PRO PC yazılımı telefonla bilgisayar arasında köprü kuruyor. TrackID (dahili FM radyoda, arabada ya da ev ses sistemi gibi harici bir kaynakta duyduğunuz bir şarkıyla ilgili bilgi almanızı sağlayan bir özellik, bir kaç saniyelik kaydın olması yeterli) müzik tanıma yazılımıyla bu şarkıyı kim söylüyor gibi bir sorunun cevabına ulaşabilirsiniz.İki kulaklıkla geldiğinden bahsetmiştik; birisi Bluetooth ile kablosuz özgürlük sunuyor, diğeriyse Stereo Portable Handsfree HPM-83. Ayrıca Bluetooth Music Receiver MBR-100 ile evdeki ses sisteminize telefondan yayın yapabilir, 8GB kapasiteli müzik arşivinizden dilediğinizi dinleyebilirsiniz.

UMTS 2100 (3G) ve GSM/GPRS 900/1800/1900 şebeke desteği sunacak Sony Ericsson W960i (EDGE desteği yok), sadece siyah renkte, 2007'nin son çeyreğinde piyasaya çıkacak.**************************************

Sony Ericsson W910i
Müzik severler için W910i Walkman telefon beraberindeki yeniliklerle geliyor. Bunlardan SensMe özelliği, Media Manager yazılımıyla telefona gönderilen şarkıları tarzına ve ritmine göre değerlendirerek sınıflandırıyor. Sonrasında bulunduğunuz ruh haline göre seçim yapıp, bu türden parçaların şarkı listenizde yer almasını sağlıyor. SenseMe sunduğu grafiksel arayüzde, şarkıları belirlediği ruh hallerine göre sıralı gösterebiliyor.Yeni medya düzenleyici ile video, müzik ve fotoğrafların telefona veya telefondan aktarımı basite indirgenmiş. Sürüm 3.0 Walkman telefonu olan W910i sürüm yüksetmesinin getirisi olarak "Shake control" özelliği sayesinde telefonu ileri-geri sallayarak şarkı geçişi yapılabiliyor (bu özellik Mart 2007'de duyurulan Sony Ericsson W580i modelinde de olacak). Çift ileri ve geri sallantıda ise şarkı listesi karıştırılıyor. Bu özelliğin mobil oyunlarda da kullanılması bekleniyor.

W910i'de PlayNow yükleme servisi 4.0 desteği veriliyor (ücretli oyun, zil sesi ve müzik indirme servisi). TrackID ile çalan şarkının adını veya söyleyeni öğrenebilmenizin yanında, bir yenilik olarak şarkıcı adıyla doğrudan arama da yapılabiliyor. PC eşleştirme uygulaması Sony Ericsson file manager artık yerini Media Manager yazılımına bırakıyor. "Sony Ericsson Media Manager" ilk olarak Sony Ericsson W910i, Sony Ericsson W960i ve Sony Ericsson K850i modellerinde kullanılacak.262k renkli TFT 2.4-inç ekran 240 x 320 piksel çözünürlüğünde. 2 Megapiksel kamerayla beraber görüntülü görüşmeler için ön yüzde ikinci kamera bulunuyor. Sony Ericsson W910i, HSDPA özellikli Walkman telefonu; Memory Stick Micro kart girişli, Bluetooth ve FM radyo özelliklerinde olacak. Siyah ve kırmızı renk seçeneklerinde bulunacak telefonun 2007 son çeyrekte çıkması bekleniyor.

Telefon değişik model numarası altında farklı şebeke desteği sunacak:

W908c: GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900

W910i: UMTS/HSDPA 2100 - GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900
**************************************

Sony Ericsson K850iSony'nin Cyber-shot telefonu 5 megapiksellik bir kameraya sahip. Dijital kamerayla mobil özelliklerin slim yapıda birleştirildiği telefon, HSDPA yüksek hızlı veri transferini kullanabiliyor. Kamerada Xenon flaş varken resim araçları BestPic*, Photo fix* kullanılarak fotoğraf çekimleri daha kolay hale geliyor. 40mb dahili bellek M2 veya microSD kart ile arttırılabilecek. Fotoğraf ve video çekimleri için atanmış özel tuş bulunuyor (yatay tutulduğunda yan yüzde).PictBridge uyumlu yazıcılardan doğrudan fotoğraf çıktısı alınabilecek ve 3G bağlantısı sayesinde resim gönderme hatta video blogging dahil yapılabileceklerden. Tek bir tuş komutuyla kamera sürgüsü otomatik açılıyor. Çekilen fotoğraflar küçük boyutta yan yana veya büyük boyutta izlenebiliyorken aylık zaman sınıflaması yapılıyor. Parlak 2.2-inç ekrana sahip Sony Ericsson K850, dört band GPRS/EDGE telefonu olarak 2007'nin sonunda çıkacak.**************************************Sony Ericsson K810iÜst segmentte yer alan Sony Ericsson K810i modelinin piyasaya sürülmesiyle birlikte Cyber-shot ailesine yeni bir üye daha eklenmiş oldu.

Sony Ericsson K790i'nin makyajlanmış hali olarak nitelendirebileceğimiz Sony Ericsson K810i, yaklaşık 5 mm daha ince bir yapıya sahip. Telefonda objektif kapağının biraz daha içeride tasarlanmış olması dikkatimizi çekiyor. Zira Sony Ericsson K790i'de objektif kapağı daha dışarıda yer alıyordu. Beyaz aydınlatmaya sahip metalik tuş takımı ve joystick telefona farklı bir hava katmasına rağmen çoğu kullanıcı için ergonomik gelmeyebilir. Sony Ericsson'un yeni nesil telefonlarında farklı bir tuş takımı dizaynına geçiş yaptığını görüyoruz. Firmanın pek çok modelinde olduğu gibi bu telefonda da joystick kullanılması bir eksiklik olarak değerlendirilebilir. Çünkü çoğu cep telefonunda joystick mekanizması ileri vadede kimi problemler çıkarabiliyor.Telefonda UMTS şebekesi desteği ve görüntülü görüşme için 2. kamera mevcut. UMTS alt yapısının ülkemizde devreye girmesiyle beraber 3G telefonlar daha da değer kazanacak ve bu tür telefonlara olan talep artacaktır. Ülkemizde bulunan EDGE desteği telefonda ne yazık ki yer almıyor.Sony Ericsson K810i'de 3.2 megapiksel çözünürlüğünde otomatik odaklama özelliğine sahip kamera ve xenon flaş kullanılmış. Xenon flaş özellikle loş mekanlarda klasik led flaşlara oranla çok daha başarılı performans sergiliyor. Telefonda Cybershot menüsü ve detaylı kamera ayarlarına yer verilmiş. (Alacakaranlık modu, plaj modu, manzara modu vb) Ayrıca PhotoDJ yazılımıyla karanlık çıkan fotoğraflar üzerinde düzenlemeler gerçekleştirebiliriz. Telefonla 176x144 piksel 3GP formatında video kaydı yapılabiliyor. Ancak günümüzdeki telefonlarda 352x288 piksel MPEG4 video kaydı gitgide standart hale gelmeye başladı. Sony Ericsson'un kısa süre içinde video kaydı konusunda gelişimlere gitmesi gerekiyor. Firma ileride video kaydı konusunda ön plana çıkan farklı bir seriyle karşımıza çıkabilir.Telefonda 2.0 inç 240x320 piksel (QVGA) 262.144 renk TFT ekran kullanılmış ve 64 MB'lık büyük dahili belleğe yer verilmiş. Memorystick Micro hafıza kartlarıyla telefonun bellek kapasitesini 2 GB'a kadar arttırabiliyoruz.Sony Ericsson K810i MP3, AAC, AAC+, E-AAC+, WAV, WMA, M4A ve MIDI gibi ses formatlarını destekliyor. Sony Ericsson'un izlediği farklı pazarlama stratejisi gereği Walkman telefonlarda yer alan ‘'Megabass özelliği bu telefonda bulunmuyor. Ancak telefonda stereo genişletme özelliğinin bulunması avantaj olarak düşünülebilir. Sony Ericsson, RDS destekli FM radyo özelliğini de eksik etmemiş. Bu özelliği destekleyen radyo istasyonların sunduğu bilgileri telefonda görebiliriz. Telefonda yer alan multi-tasking özelliğiyle birden çok işlemi aynı anda gerçekleştirebiliriz. Örneğin arka planda müzik çalarken internette gezinebiliriz.

Sony Ericsson K810i'de zengin bağlantı seçenekleri bulunuyor. Bluetooth V2.0 ve kızılötesi portuyla rahatça diğer bilgisayarlar ya da telefonlarla kablosuz veri aktarımı yapabiliriz. Telefon ayrıca USB 2.0 desteği de bulunuyor. Telefonda A2DP profili desteği iyi düşünülmüş. Böylece telefonda rahatça stereo Bluetooth kulaklık kullanabiliriz. Firmanın telefonda kullandığı 950mAH değerine sahip lityum polimer batarya 400 saate kadar bekleme ve 10 saate kadar konuşma süresi vaat ediyor. Ancak bu değerlerin laboratuvar ortamlarında en iyi şartlarda belirlendiğinin altını çizmek gerekir.**************************************Sony Ericsson Z320iSony Ericsson Z320i kapaklı bir model olarak karşımıza çıkıyor. Sahip olduğu 1.3 megapiksel kamera tek tuşla aktif hale getiriliyor. 65k renkli 1.8-inç ekrana sahip telefonun PC ile bağlantısı kızıl ötesi veya Usb ile gerçekleştirilebiliyor. Dış ekranındaki ikon gösterimi, gelen mesaj ve çağrı bildirimini simgeliyor.Kırmızı ve mavi renk seçeneklerinde olacak Sony Ericsson Z320i için ayrıca satılacak dış kaplamalar (Style-Up Cover) telefona değişik temasal görünümler kazandıracak. Dört band GSM telefonu Sony Ericsson Z320i, GPRS özelliğindeyken 7 saat konuşma ve 300 saat bekleme pil performansı sunacak. Telefonun 2007'nin üçüncü çeyreğinde çıkması bekleniyor.

**************************************Sony Ericsson Z250i19mm kalınlığındaki Sony Ericsson Z250, özellikleriyle oldukça mütevazi kalan bir model olmuş. VGA kameralı telefon 65k renkli 1.8-inç 128 x 160 piksel çözünürlüğünde CSTN ekrana sahip. Kapaktaki dış ekran ikon aydınlatmalı.Mayıs 2007'de duyurulan makul özellikli Sony Ericsson T250 kurgusu üzerine tasarlanmış gibi gözüken 10mb dahili hafızalı telefon, düşük bütçeli bir seçim olacaktır. Siyah ve beyaz renk seçiminde olacak Sony Ericsson Z250, 7 saat konuşma 300 saat bekleme süresi sunacakken 2007 üçüncü çeyrekte piyasaya çıkacak.

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2077
favori
like
share
karlıdağ Tarih: 27.07.2007 14:02
Teşekkürler
eskitoprak Tarih: 06.07.2007 12:15
bilgiler icin tesekkurler