engin nurşani kimdir - engin nurşani hakkında - engin nurşani resimleri - engin nurşani biyografi
Gercek ismi Engin Ayhan 1984 Almanya Krefeld doğumlu...
Annesi Angelika Ayhan babası Ozan Aşık Ali Nurşani dir...
Babası aslen GaziAntep annesi ise Alman'dır....
Okul Egitimini Almanya da yaptı ve Lise mezunu...
Engin Nurşani dünyaya geldiğinde türkülerle tanıstı yani babasının türküleriyle...

Sürekli babası ile beraber çeşitli konserlere gitti ve 6 yasında saz çalmaya ve türkü söylemeye başladı....
Ve curayı eline alıp babasının desteği ile kendini çok iyi geliştirdi...
10 yaşlarında Türkü söylemeye ve bağlama çalmaya başladı...
Babası Ozan Ali Nurşani gittiği konserlere Engin'ide beraber götürüp sahneye çıkartmaya başladı...
Aradan yıllar geçtikçe kendini daha da iyi yetiştirdi...
On Yedi yaşına geldiğinde kendini profesyonel bir albüm çıkarmaya hazır hissetti...
İlk etabta babası (Ali Nurşani) buna karşı çıktı çıkmasında haklı idi..
Çünkü babası Ozan Nurşani 45 yıl içerisinde yaptığı bunca emeğinin karşılığını alamamıştı..
Engin Nurşani' ninde aynı durmlara düşmesini istemediği için ona tepki göstermişti...
Ama Engin babasının haberi olmadan İstanbula geldi ve ve babasının kaset yaptığı müzik şirketine albüm için baş vurdu...
Müzik şirketi Engin Nurşani' nin sesini ve yorumunu çok beğenip albüm çalışmalarına hemen başladılar...

İlk albümü olan "Adına Bir Çizik Çektim" adlı kasetle müzik piyasasına merhaba dedi...
Bu süpriz kasetle babasının karşısına çıktı...
Ozan Nurşani icin iyi bir süpriz olmuştu ve artık Engin Nurşani bu yolda ilk ciddi adımını atıp adını duyurmaya başlamıştı...
Emin adımlarla sanatına daha da sıkı bir şekilde sarılmaya başladı..."Bana tek destekçim babam Nurşani olmuştur"... diyor Engin Nurşani...
"Beni Türk halk muzigi sevdalısı yapanda Babam Aşık Ali Nurşani olmuştur".... diyede ekliyor..

Engin Nurşani Öldürün Ne Olur

engin nurşani,engin nursani,engin nurşani klip,engin nurşani indir,engin nurşani full,engin nurşani son,engin nurşani mp3engin nurşani albümü,engin nurşani yeni,engin nurşani albümleri,engin nurşani albüm,engin nurşani şarkısı,engin nurşani şarkıları,engin nurşani şarkı,engin nurşani şarkılar,engin nurşani dinle,engin nurşani sözleri,engin nurşani müzik,engin nurşani resimleri,engin nurşani türküler,engin nurşani gulom,engin nurşani mutlumusun,engin nurşani cizik,engin nurşani gülom,engin nurşani adına,ali engin nurşani,aşık engin nurşani,engin nurşani çizik,engin nurşani bedava,engin nurşani yabancı,engin nurşani türkü,engin nurşani web sitesi,engin nurşani son albümü,engin nurşani full albüm

[url]http://www.main-board.com/unluler/556918-engin-nursani-resimleri.html#post4669642[/url]

Etiketler:
Beğeniler: 2
Favoriler: 2
İzlenmeler: 27210
favori
like
share
FreddyKrueger Tarih: 15.09.2009 23:31
[COLOR="#c0ccf4"][QUOTE=AYDANCA;3675838]Dakikalardır arıyorum nette Bu kazadan sonra öldüğünü söylemişlerdi ve şuan yaşıyormu inanın tek haber yok..Bu nasıl birşeydir kazayı yazmışlar ama son durum ile ilgili bir bilgi yok yaşıyormu..vefat mı etti( bilgisi olan yazabilir mi?..Selamlar saygılar..

Bir süre önce Kahramanmaraş’ta geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan ve tedavi gördüğü Gaziantep Tıp Fakültesi’nden taburcu edilen Türk Halk Müziği sanatçısı Engin Nurşani, basın toplantısı düzenledi.

...

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Engin Nurşani’nin tedavisini gerçekleştiren Doç. Dr. Süleyman Ganidağlı ise sanatçının rehabilitasyon tedavisinin devam ettiğini ve yaklaşık 6 ay sonra kaset çalışmalarına başlayabileceğini söyledi.

11 Ay ÖnCeki Haber... Bir üStteki MeSajta Yazıyor...
AYDANCA Tarih: 15.09.2009 21:56
Dakikalardır arıyorum nette Bu kazadan sonra öldüğünü söylemişlerdi ve şuan yaşıyormu inanın tek haber yok..Bu nasıl birşeydir kazayı yazmışlar ama son durum ile ilgili bir bilgi yok yaşıyormu..vefat mı etti( bilgisi olan yazabilir mi?..Selamlar saygılar..
Pedaliza Tarih: 18.10.2008 14:30
Bir süre önce Kahramanmaraş’ta geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan ve tedavi gördüğü Gaziantep Tıp Fakültesi’nden taburcu edilen Türk Halk Müziği sanatçısı Engin Nurşani, basın toplantısı düzenledi.

Royal Otel’de düzenlenen basın toplantısına, Deka Müzik Yapım Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Deveboynu, Engin Nurşani’nin tedavisini yapan Doç. Dr. Süleyman Ganidağlı, Engin Nurşani’nin babası sanatçı Ali Nurşani ile Mahsuni Şerif’in oğlu sanatçı Emrah Şerif katıldı. Toplantıda, Deka Müzik Yapım Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Deveboynu, kaza sonrası çıkan dedikoduları cevaplamak için toplantıyı düzenlediklerini ve Engin Nurşani’nin en kısa zamanda tekrar hayranlarının karşısında olacağını belirtti. Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Engin Nurşani’nin tedavisini gerçekleştiren Doç. Dr. Süleyman Ganidağlı ise sanatçının rehabilitasyon tedavisinin devam ettiğini ve yaklaşık 6 ay sonra kaset çalışmalarına başlayabileceğini söyledi.
Engin Nurşani de, kendisini sevenlere ve hayranlarına çok teşekkür ettiğini ifade ederek, “Yakında bağlamamla birlikte sevenlerimin karşısında olacağım” dedi.
sude_mina Tarih: 10.10.2008 09:10
paylaştığınız için teşekürler
CiCeGiM Tarih: 21.09.2008 17:39
te$ekkürler bilgiler için
FreddyKrueger Tarih: 21.09.2008 13:30
Nurşani, Gaziantep Tıp Fakültesi’ne nakledildi
Nurşani, ailesinin isteği üzerine Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne nakledildi.

Elbistan'da bir türkü kafenin açılışının ardından, Gaziantep dönüşünde trafik kazası geçirerek ağır yaralanan Türk Halk Müziği Sanatçısı Engin Nurşani, ailesinin isteği üzerine Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne nakledildi.

Kahramanmaraş-Göksun karayolunda şarampole yuvarlanarak takla atan aracın içinden ağır yaralı olarak kaldırıldığı Kahramanmaraş Devlet Hastanesi'nde solunum cihazına bağlı olarak yaşam savaşı veren Nurşani, hayati tehlikeyi hala atlatamadı.

Babası Ali Nurşani'nin isteği üzerine Gaziantep'ten getirilen tam donanımlı bir ambulansla Gaziantep Tıp Fakültesi Hastanesi'ne nakledilen Engin Nurşani'nin yapılan tetkikler sonucu vücudunun herhangi bir yerinde kırık olmadığı sadece akciğerlerinde sorun olduğu kaydedildi.

Dr. Mahmut Tokur ise, Engin Nurşani'nin bir süre solunum cihazından alındığı ancak yaşadığı sorunlar nedeniyle yeniden yaşam destek ünitesine bağladıklarını ifade etti. Sanatçının genç olmasını avantaj olarak değerlendiren Tokur, "Eğer gerekli direnci gösterebilirse normale döner diye düşünüyorum ama yine de hayati tehlikeyi henüz atlatamadı" diye konuştu.
CiCeGiM Tarih: 18.09.2008 20:57
Cook sükür iyiiye gidiyorr
FreddyKrueger Tarih: 18.09.2008 12:52
Anne Nurşani Almanya’dan geldi
dün akşam gözlerini ilk kez açarak işaret vermesi ile umutları artıran Engin Nurşani’nin Almanya’da yaşayan annesi de Kahramanmaraş’a geldi.

Kahramanmaraş - Göksun karayolu Püren geçidi civarında kullanmakta olduğu otomobilin şarampole yuvarlanması sonucu ağır yaralı olarak Kahramanmaraş Devlet Hastanesi Yoğum Bakım Servisi'nde yaşam mücadelesi veren ve dün akşam gözlerini ilk kez açarak işaret vermesi ile umutları artıran Engin Nurşani'nin Almanya'da yaşayan annesi de Kahramanmaraş'a geldi.

Baba Ali (Nurşani) Ayhan ile yakınlarının umutlu bekleyişinin Pazar gününden beri devam ettiği Devlet Hastanesi'ne gelen gözü yaşlı Alman anne Angelika (Nurşani) Ayhan, oğlunun bir an önce sağlığına kavuşması için dua ediyor.

Engin'in halen yoğun bakımda tedavisinin sürdüğünü hatırlatan doktorlar ise; “Kamuoyuna yansıyan haberlerde Engin'in boynunda kırıklar bulunduğu belirtiliyordu. Ancak; yapılan muayene ve tetkiklerde boyun kırığı olmadığı görüldü. Dün akşam ilk kez gözlerini açtı ve seslere tepki vermeye başladı. Şu anda halen makineye bağlı olarak tedavisi sürüyor. Bu tür tedavilerde ise süre vermemiz yanlış olur. Kısa da sürebilir uzun da sürebilir ancak sevindirici olan şudur ki; Engin'in sağlık durumun her geçen gün iyiye doğru gidiyor.”Engin Nurşani'nin tedavisi sürüyor

Kahramanmaraş - Göksun karayolunda geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan ve kaldırıldığı Kahramanmaraş Devlet Hastanesi'nde yoğun bakımda tedavi altına alınan Engin Nurşani'nin tedaviye cevap verdiği ve bunun ise iyileşme yönünde sevindirici bir gelişme olduğu kaydedildi.

Kahramanmaraş Devlet Hastanesi Anestezi Uzmanı ve Yoğun Bakım Servisi Doktoru Atilla Kamaz, yapılan tahlillerde ve röntgen işlemlerinde herhangi bir problem olmadığını belirtti. Kamaz, Engin'in sağlık durumu hakkında şu bilgileri verdi:

“Kafasında ve akciğerlerinde ciddi bir problem olmadı. Ama akciğerlerinde yaralanmaya bağlı bir havalanma yetersizliği olduğundan dolayı, göğüs cerrahisi tarafından iki taraflı tüp yerleştirdik. Yapılan bütün değerlendirme ve kontrollerinde, hastanın hayati fonksiyonlarında beklediğimiz gelişmeyi görüyoruz. Ama yoğun bakım sürecinde hastaların fonksiyonlarının değişebileceğini göz önünde tutarak, hayati fonksiyonları ile ilgili şu aşamada net bir şey söylemek durumunda değiliz. Bu sabah bir uyandırma işlemi yaptık. Cevap verdi. Ama bütün fonksiyonları eski haline gelmeden de makineden ayırmayı düşünmüyoruz.”

Bu arada Kahramanmaraş Devlet Hastanesi Müdürü Mehmet Yılmaz da bir açıklama yaparak, bölge hastanesi gibi donanıma sahip olduklarını belirterek, yoğun bakım servisinin ise en üst düzeyde olduğunu söyledi.

Engin'in Almanya'da bulunan Alman annesi Angelika Ayhan da kente gelerek, Devlet Hastanesi'ne koştu. Baba halk Ozanı Ali Nurşani de Engin'in iyileşmesini beklerken, onu teselli etmeye çalışarak; “Doktorlarımızın büyük çabaları ve dostlarımızın büyük destekleri ile çok şükür Engin'imiz kritik dönemi atlatmıştır. Korkulacak durum bence şu anda yoktur. Geriye kalan Engin'in gençliği ve direncidir. Şu durumda içimiz rahat gönlümüz ferahtır. Annesinin gelmesi de büyük moral oldu” dedi.
FreddyKrueger Tarih: 17.09.2008 16:14
Nurşani’nin sağlık durumu iyiye gidiyor
Trafik kazası geçirerek ağır yaralanan Türk Halk Müziği Sanatçısı Engin Nurşani’nin sağlık durumunun iyiye gittiği belirtildi.

Geçtiğimiz hafta sonu Elbistan'da bir türkü kafenin açılışına katıldıktan sonra, tekrar Gaziantep'e dönmek için yola çıkan ve Göksun-Kahramanmaraş Karayolu Püren geçidi yakınların trafik kazası geçirerek ağır yaralanan Türk Halk Müziği Sanatçısı Engin Nurşani'nin sağlık durumunun iyiye gittiği belirtildi.

Kaldırıldığı Kahramanmaraş Devlet Hastanesi'nde 4 gündür yaşam mücadelesi veren Türk Halk Müziği'nin genç seslerinden Engin Nurşani'nin gözlerini açarak ilk olumlu tepkiyi verdiği ifade edildi.

Ağır yaralı olarak getirildiği hastanede yoğun bakımda bulunan ve halen hayati tehlikeyi atlatamayan genç sanatçının ailesi ile yakınları bir an olsun hastaneden ayrılmazken, hastaneye ziyaretçi akını sürüyor.

Hastanede umutlu bekleyişini sürdüren baba Ali Nurşani ile yakınlarına ziyaretçi akını sürerken, ziyaretçiler geçmiş olsun dileklerini ileterek, kazadan duydukları üzüntüyü dile getiriyorlar.