Thalia Kimdir - Thalia Resimleri - Thalia Biyografisi - Thalia HakkındaThalía doğduğundan bu yana azmi ve çalışma isteğiyle şimdiki yerinin temellerini oturtmuş bir yıldız...26.Ağustos.1972 yılında Ariadna Thalía Sodi Miranda olarak doğan Thalía'nın isminin kökeni Yunancadan gelmektedir.
Thalía,"Estudians Estudian" müzikalinde henüz üç yaşındayken şarkılar seslendirdi,altı yaşında piyano derslerine başladı ve dokuz yaşındayken Din-Din isimli bir gruba girdi.Thalía bu grupla birlikte dört albüm çıkardı ve artistik festivallerde şarkı söyledi. Ülkesinde "küçük yıldız" olarak tanınmanın keyfini çıkaran Thalía için, bu çok uzun ve yorucu bir yolculuğun başıydı.
1984'ün başından itibaren genç yıldız için yeni bir dönem başladı. İlk kez 1984 yılında Meksika'da sahnelenen "Grease" müzikalinde oynadığı başrol ile dikkatleri çekti..."Grease" de koro kızı olarak aldığı ilk rolle, Meksika'nın her tarafını dolaşma olanağı bulan Thalía, daha sonraki yıllarda Benny, Sasha, Paulina, Diego, Alix, Mariana,Erick ve Eduardo'dan kurulu "Timbiriche" grubuyla birlikte oynadı. Sahne performasını deneme olanağı bulan genç yıldız, küçük rollerden büyük rollere kısa zamanda terfi etti. O'nun özelliği, aldığı her rolü, "kendi rolü" yaparak oynamasıydı. Timbiriche'nin prodüktörü Luis de Llano, bu genç kızın yeteneğinden o kadar ektilenmişti ki, 1986'da ona grubuna katılmayı teklif etti. Thalía, bu grupla birlikte "Timbiriche VII", "VIII" ve "IX" albümlerini yaptı.Şarkıcı olarak kariyeri ilerledikçe, Thalía bir aktris olarak da kendini kanıtlama çabasına girdi. İlk başlarda "Pobre Señorita Limantour" (1987), "Quinceañera" (1988) ve "Luz y Sombra" (1989) gibi dizilerde küçük roller aldı. Ama bu roller, O'nun gökteki yıldızlara ulaşmak için attığı ilk adımlardı... 1989 yılında doğup büyüdüğü Mexico City'deki Timbridge'den, Los Angeles'a taşınan Thalia;İlk albümünü Alfredo Diaz Orgaz'ın prodüktörlüğünde çıkarttı.Latin-POP tarzındakı "Thalía" adlı albümüyle adını duyuran genç yıldız,daha sonra İspanyol televizyon kanallarından program teklifleri almaya başladı...TV-5 kanalı için yaptığı "VIP de Noche" adlı programla tüm latin ülkelerinde beğeni topladı.Giderek ünlenen yıldıza yepyeni pembe dizi teklifleri gelmeye başladı...1992 yılında "Maria Mercedes" ve geçen aylarda ülkemizde de gösterilen "Marimar" ayrıca 1996 yılında rol aldığı şu günlerde ülkemizde izleyici rekorları kıran "Maria La Del Barrio" adlı dizilerle tüm Dünya'da reyting rekorları kırdı...Öte yandan müzik listelerindeki önlenemez yükselişi sürüyordu...1995 yılında çıkarttığı "En Extasis" albümündeki "Piel Morene" isimli şarkısıyla Latin-POP listelerinde zirveye çıktı...1997 yılında Thalía artık zirvenin en tepesindeydi..."Amor A la Mexicana" adlı şarkısıyla milyonları kendisine hayran bıraktı. "Amor A la Mexicana" adlı şarkının piyasaya çıktığı gün olan 25 Nisan sonraki yıllarda latin ülkelerinde "Thalía Günü" olarak kutlanmaktaydı...

1998 yılında rol aldığı "Rosalinda" adlı dizideki başarısı sonrası Hollywood'dan teklifler almaya başladı...Mambo Café adlı yapım için anlaşma imzaladı,herşeyde olduğu gibi bu yapımda da büyük başarı sağlayan Thalía'nın adına Hollywood'daki müzeye balmumundan bir heykel dikildi.Başarılarından dolayı Thalía'ya Los Angeles ve Filipinler şehirlerinin anahtarları verildi. "Anastassia" adlı animasyon filminin soundtrack'inde 3 şarkısı yer alan Thalía,şarkılarını; İspanyolca,İngilizce,Fransızca ve Portekizce olmak üzere 4 dilde seslendirebiliyor.Ünlü San Remo müzik yarışmasına da konuk sanatçı olarak italyan yapımcılar tarafından davet edilen Thalía,yeni albümünün tanıtımı için çıkacağı Avrupa Turnesinde İstanbul'a da gelecek... Sanatçı bu kararda rol aldığı dizilerin ülkemizde gordüğü yoğun ilginin büyük payı olduğunu söylüyor ve ekliyor "Ülkenizde meşhur olduğumu öğrendiğimde çok şaşırmıştım. Ancak çok da mutlu oldum. Türk halkının kalbinde ufak bir yer almak bana güzel bir hediye oldu.Türkçe şarkı söylemek isterim..." Genç yıldız söylediği şarkılara dair şunları söylüyor..."İstediğim, kimsenin mutsuz olmaması. İnsanlar sabah kalktığında mutsuz iseler, şarkılarımla herşeyi unutsunlar ve neşeli olsunlar istiyorum. Müzik aslında ilaç gibi. Kimse mutsuz olmasın istiyorum." Sony Müziğin Amerika Başkanı Thomas D. Mottola ile 2.Aralık.2000'de meşhur St.Patrick's Cathedralinde evlenen genç yıldız her röportajında evliliğinde de çok mutlu olduğunu söylüyor...Bu kadar başarısının üstüne bazı şarkı sözlerini kendisinin yazdığını,ayrıca beste de yaptığını söylemeyi unutmayalım!!!


Küçük Yıldız!!!
Thalía doğduğundan bu yana azmi ve çalışma isteğiyle şimdiki yerinin temellerini oturtmuş bir yıldız...
Pek Çok Ünvanın Sahibi
Thalía'nın sahip olduğu güzellik ve başarı ünvanları arasında "Quenn of Vina del Mar", Queen of the Miami Carnival", "Queen of the Party in Broadway" ve "Star in the Eight Street" gibi ünvanlar bulunuyor...
"Amor A la Mexicana" adlı şarkının piyasaya çıktığı gün olan 25 Nisan tüm latin ülkelerinde "Thalía Günü" olarak kutlanıyor..."


Thalia Resimleri

Thalia Resimleri

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 7614
favori
like
share
_U_Ğ_U_R_ Tarih: 01.12.2009 19:44
allaahım bu nsl bir güzelliktir yaarabbimm offff hatun müthiş yaaa....
MiSS-FENER Tarih: 22.10.2009 18:40
Bence Pek Birşey Değişmemiş Hala Güzel..

Ama Oturupta Eski Birşey Aklına Geldiğinde Oda Nostalji Olmuyormu

Kim Aynı Kalıyorki..
Anka Tarih: 22.10.2009 18:38
Nedense uzun zaman ardından gördükten sonra, pek iç açıcı gelmedi..
Nostaljiden haz etmem pek!
90'lı yıllar kabus gibiydi bana göre!
MiSS-FENER Tarih: 22.10.2009 18:28
Şarap Misali (:
Anka Tarih: 22.10.2009 18:17
Yaşlanmış yahu..
MiSS-FENER Tarih: 22.10.2009 18:06
Konular Birleştirildi..
FreddyKrueger Tarih: 27.06.2007 15:26
[COLOR=#c0ccf4]’ $ekLinde Bi Tane Yazım HataSı Vardı, DüzeLtiLdi...