Adams 15 Ekim 1959da Otrantoda dünyaya geldi. Babasının diplomat olması nedeniyle çocukluğu hep seyahatle geçti. İngiltere, Avusturya, Portekiz ve Israildeki askeri okullara gitti. 12 yaşındayken annesiyle babası ayrıldı ve annesiyle birlikte Vancouver, British Columbiada yasamaya başladı. O zamanlarda kendi kendine gitar çalmayı öğrendi ve müzisyen olmaya karar verdi. 16 yaşında okulu bıraktı ve üniversite harcamalarına ayrılan parayla kendine bir piyano alarak çeşitli gruplarla çaldı. Kanadalı müzisyenin toplam 45 milyon satan albümleri tüm dünyada 1 numara olmayı başardı ve dünyanın en basarili müzisyenleriyle birlikte çalışmalar yaptı.

Everything I Do, I Do It For youhiti, Ingiltere müzik tarihihin en uzun süre 1 numarada kalan sarkisi ünvanina sahip. Ayrica Heavens Everything I DoAll For LoveRod Stewart ve Stingle birlikte) ve Have You Ever Really Loved a Woman sarkilariyla da dört kez Amerika listelerinin en basina yerlesti. Kendi ülkesi Kanadada Order Of Canada unvanıyla onurlandırıldı. İçten ve iyi hazırlanmış canlı performanslarıyla da hayranlarının gönlünde taht kurmayı başaran şarkıcı, hayır kurumlarına yaptığı bağışlarla da dikkatleri üzerine topladı.

1992 93 94 yıllarını kapsayan dünya turnesinde satılan kartpostallarla dinleyicilerini, hükümetlere mektup yazarak bir balina sığınağı kurulması için istekte bulunmaya teşvik etti. Aldigi bir çok ödül arasında bir Grammy ve bir Amerikan Müzik Ödülü bulunan sanatçı, ayrıca filmler için yaptığı müziklerle de defalarca Oscara aday gösterildi.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 452
favori
like
share