Hollanda menşeli firmalar, hollanda markaları hangileri?

Hollanda ile yaşanan gerilim sonrası en çok merak edilen sorulardan biri de hollanda'ya ait firmalar oldu. Bu haberimizde hollanda merkezli gıda, giyim, elektronik, otomotiv firmalarının listesine ulaşabilirsiniz. Türkiye'de vatansever vatandaşlar Hollanda markalarına boykot kampanyası başlattı.
Hollanda menşeli firmalar, hollanda markaları hangileri?


Hollanda hükumetinin bugün aldığı skandal kararla tepkileri üzerine çeken bir ülke oldu. Bununla birlikte cumhurbaşkanı ve dışişleri bakanının yaptırımları ağır olur şeklindeki açıklamalar bu yaptırımların acaba ekonomik yaptırımlar mı olacak sorusunu akılarla getirdi.Yapılacak yaptırımların ekonomik olması halinde bu yaptırımlardan Hollanda merkezli firmaların etkilenip etkilenmeyeceği konusu söz konusu firmaları da tedirgin etmiş durumda.Aşağıda Hollanda merkezli firmaların detaylı listesini bulabilirsiniz.

HOLLANDA GIDA MARKALARI

Perfetti:

Şekerleme ve ciklet firması yine Hollanda merkesli bir firmadır. Markaları aşağıda verilmiştir.

Vivident, Mentos, Chupa Chups, Big Babol, Center Fresh, BroklynUnilever:

1930 yılında iki yahudi firması olan Hollandalı margarin üreticisi Margarine Unie ile İngiliz sabun üreticisi Lever Brothers'ın birleşmesiyle oluştu. İşte unilever firmasına ait markalar:

AXE, Becel, Cif, Domestos, Dove, Knorr, Lipton, Vaseline, Yumoş, Algida, Calve, Carte Dor, Clear, Fruttare, Max, Rinso, Cif, Elidor, SanaHeineken (alkollü içki firması)HOLLANDA FİNANS ŞİRKETLERİ

NN Sigorta

ING Bank

Credit Europe BankHOLLANDA TURİZM/TAŞIMACILIK FİRMALARI

KLM Royal Dutch Airlines

MartinairHOLLANDA GİYİM MARKALARI

C&A : giyim perakende zinciri de yine Hollanda ülkesine ait bir markadır.

Head kayak ürünleri ve tenis raketleri

Atasun Optik Hollanda’lı GrandVısıon şirketinin %100 iştiraki olarak 2007 yılından beri Türkiye’de faaliyet göstermektedir.HOLLANDA OTOMOTİV FİRMALARI

DAF Kamyon

Uzel (Massey ferguson traktör)HOLLANDA PETROL ÜRÜNLERİ

Tamoil

ShellHOLLANDA ELEKTRONİK VE EV EŞYALARI

Philips

TomTom navigasyon cihazı


Beğeniler: 95
Favoriler: 14
İzlenmeler: 1989
favori
like
share