Farkındayım uzun bir süre aranızda yokum kusuruma bakmayın. Genelde düşünce yazıları ve sorunlarla ilgili yazıyorum ve bu yazıları içimden geldiği zaman yazıyorum veya aklıma geldiği zaman veya olayı yaşadığım zaman yazıyorum. Bu sebeplerin herhangi biri yüzünden aranızda bulunmadığım için üzgünüm main-board ailesi. Her neyse.
Günümüz Türk insanı genel anlamda her şeyi bildiğini iddia eden ve bunu kendini hiç yoklamadan, düşünmeden yapar. Düşünmek bu kadar mı zor ?
Ehliyet bilindiği üzere insanları trafik kurallarını ve bazı ilk yardım yöntemlerinin bilinip bilinmediğine sınav ile kontrol edilip veriliyor . Ama buna rağmen insanımız nedense o kurallara uymak yerinekendine kurallar koyuyor. Biz bu ülkede beraber yaşıyorsak kendi koyduğumuz kurallara uymak zorundayız.
Kaldırım da yürüyorsunuz karşınızdan araba geliyor veya park halinda duruyor engeli aşmak için ne zaman çıkacağı belli olmayan bir arabanın altına girme riskini göze alıp yola çıkıp arabayı dolanayım diyorsunuz, kaldoırım kenarlarna hatta yaya ve engelli yollarına bile araba park edilmiş.
Tabela var yaya yolu var yaya için trafik ışığı var uyulsun diye ancak arabaların umurundamı zaten motor yayalara takılı , yaya yolunda yaya araçlara yol veriyor. Kavşaklarda yaya için yeşil yanar , araçlara kırmızı ama nerden çıktığı görünmeyen ve ara sokaktan çıkan bir arac anam nasıl canımı kurtarsam koş koş. Zaten araçlarda kendilerine yeşil yandığında yayalara yol vermek için duruyorlar. Sınavlar boşuna uygulama olmadıktan sonra hiç bir anlamı yok.
Sadece trafik işareti ve lambalardan gittik sadece burada mi canımız tehlikede? Tabiki hayır.

Sizce de tek sorun sivil insanlarda mı? Tabiki hayır. Aynı sorun emniyet genel müdürlüğünde tsk da farklımı ya alış veriş merkezlerindeki guvenlik görevlileri kontrolleri iş olsun diyemi yapıyorlar yoksa gerçekten görevleri oldukları için mi? En basitindan film konularından biri olan asker veyahut polis kılığındaki terörist veya hırsızlar. Guvenlik gorevlisine sahte asker yada polis belgesi goster geç aranmassınız merak etmeyin en fazla avmlerde 100-200 bilemedin 300 kişinin seyahat biletini zorla vermiş olursunuz.
Bu kurallar şaka oyuncak değil can ve mal guvenliği için herhangi bi rutbe veyahut isim veya belge bu guvenlik önleminin önüne geçmemeli.
Bu yazımı bitirirken yazdıklarımı gerçekten düşünerek uygulamaya çalışmanızı ve eğer bende hata varsa beni bilgilendirim uyarmanızı ve katılıyorsanız belirti göstermenizi rica ederim.
Sevgilerle

Artoislm Artoislm
Üyenin Yeni Konuları Gençlik Azerbaycandaki Savaş
Üyenin Populer Konuları Gençlik Azerbaycandaki Savaş
Beğeniler: 128
Favoriler: 14
İzlenmeler: 2080
favori
like
share
Artoislm Tarih: 25.03.2017 16:27
Tamam oldu kusuruma bakmayın arkadaşlar