Eski bir Galatasaray Futbol Takımı oyuncusudur. 2001-2002 sezonunda 21 Golle Türkiye 1. Futbol Ligi Gol krallığını İlhan Mansız'la paylaşmıştır. 2006-2007 Sezonu itibari ile UEFA tarafında Galatasaray Maçlarının Onur Konuğu seçilmiştir.

Arif Erdem 1993 yılında Zeytinburnuspor'dan transfer olmuş ve Galatasaray'da uzun süre top koşturdu.Galatasaray ile ilk olarak UEFA Kupasını daha sonra ise SUPER CUP'ı kazandı.Arif Erdem özellikle maçlarda en kritik anlarda takımını ateşleyen hareketler yapması ile ünlü bir futbolcuydu.Galatasaray'ın 1993/94 sezonunda o zamanlar yeni bir uygulama olan Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final oynamasını sağlayan başrol oyuncularından biriydi. 90'lı yılların gerek Galatasarayda gerekese milli takımda Jenerik [1]gollerine imza atmış, attığı gollerle spikerleri çoşturmuştur. Başarısız bir İspanya macerasından sonra tekrar Galatasaraya dönmüş ve sessiz sedasız bir şekilde futbolu bırakmıştır.

Ağustos 2006 itibariyle İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da Abdullah Avcı'nın yardımcılığını yapmaktadır. Bu görevinde de başarılı olup takımının LigA'dan Süper Lig'e çıkmasında katkısı olmuştur.Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 506
favori
like
share