Adı Dhileepan Raj. Hindistanlı doktor bir anne babanın 15 yaşındaki oğlu. Sezaryen sırasında çekilmiş video görüntülerini babası dostlarına gösterince olanlar oldu.

Tıp dünyasından bir başka ilk ile devam edelim. Bu haber, Hindistan'dan. Ama yeni bir tedavi yöntemi müjdelenmiyor. Doktor bir anne babanın Guinness rekorlar kitabına girebilmek için oğullarına yaptırdıkları bir ameliyattan bahsedeceğiz. Guardian'ın satırlarındayız:

''Çocuklar dünyanın her yanında doktorculuk oynamayı sever ama'' diye başlıyor Guardian'daki haber, ''Hindistan'ın güneyinde yaşayan 15 yaşındaki Dhileepan Raj tıp dünyasını bir doğumhanede sezaryen ameliyatı yaparak şaşırttı.''

Guardian'ın aktardığına göre her ikisi de doktor olan anne-baba, 20 yaşında hamile bir kadını ameliyat masasında oğullarına emanet edip videoya çekiyorlar. Videoyu övünerek arkadaşlarına gösteren babaya, ''Bunu derhal imha et, işinden olursun'' deniyor.

Fakat oğlunun maharetlerini basına açıklayan baba daha da ileri giderek, 12 yaşından beri kendi başına sezaryen yaptığını iddia ediyor.

Guardian, oğullarıyla gurur duyan çiftin hükümet yetkilileri tarafından sorguya çekildiğini bildiriyor. Gazete, ''Neyse ki videoda gösterilen anne ve çocuğun durumları iyi'' diye yazmış.

Fakat anne-babaya kötü bir haber var... Guinness rekorlar kitabı, tıbben tehlikeli davranışlara özendireceği için böyle bir rekoru kayda geçmeyeceğini açıklamış.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 490
favori
like
share
Sindy Tarih: 24.06.2007 15:03
cok sorumsuzca bence :18:

tesekkurler fiber_optic
Nerqish Tarih: 23.06.2007 23:49
:89:cok ilginc emegine saglik