Sivas ın Doğanşar ilçesinde bir süre önce kene ısırması şikayetiyle tedavi altına alınıp İstanbul Üniversitesi Çapa Hastanesi'ne sevk edilen M.Ç. kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı kuşkusuyla İstanbul'da tedavi gören kişi, yaşamını yitirdi. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Sivas'ın Doğanşar ilçesine bağlı Aslantaş köyünde yaşayan M.Ç. (67), bir süre önce kene ısırması şikayetiyle ilçedeki sağlık kuruluşuna başvurdu. Keneyi kendisinin çıkardığı öğrenilen M.Ç, buradaki ilk müdahalenin ardından önce Sivas Sultan 1. İzzettin Keykavus Devlet Hastanesine, buradan da Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edildi.

Burada kontrol altına alınan M.Ç'nin daha sonra yakınları tarafından, tedavisinin devamı için hava yoluyla İstanbul'a götürüldüğü öğrenildi. İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi ve Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde de bir süre tedavi gördüğü belirtilen M.Ç'nin, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı bildirildi. M.Ç'nin cenazesinin, Aslantaş köyünde toprağa verildiği belirtildi

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 399
favori
like
share
Sindy Tarih: 25.06.2007 13:30
paylasim icin tesekkurler
Nerqish Tarih: 25.06.2007 10:52
[COLOR=burlywood]cok yazik Allah rahmet eylesin sagol paylasim icin