[COLOR=chocolate]Emekli paşaların da katıldığı bir toplantıda 'Erke dönergeci' olarak tanıtılan 'sır makina' hala gizemini koruyor. "General Motor" olarak tiye alınan müthiş icattan henüz tık yok

[COLOR=burlywood]Geçtiğimiz yıl 29 Ekimden itibaren Bilimsel düşüncenin gücü sloganı ile yoğun reklam kampanyaları düzenlenen ve ne olduğu bilinmediği için 'Şey' olarak ifade edilen ve sır gibi saklanan Erkenin yüzyılın buluşu hala ortaya çıkmadı. Erke Bilimsel Düşüncenin Gücünün daha ne kadar merak uyandırmaya devam edeceği ise belirsiz.

Yoğun reklamlarla bilimsel düşüncenin gücü sloganı ile merak kampanyası düzenleyen Erke adlı firma, Erke Dönergeç adıyla enerji tüketmeden, bedava elektrik üreten bir teknoloji bulduğunu iddia etmişti.

Bazı emekli paşaların da katıldığı 21 Kasım tarihli basın toplantısında buluşla ilgili sorular gizlilik gerekçesi ile yanıtsız bırakılmış, söz konusu toplantıda buluşla ilgili seri üretime başlandığı ve ürünlerin 2007 içinde piyasaya sunulacağı bildirilmişti. Ancak aradan geçen 7 ayı aşkın bir süreye rağmen, sözü edilen ürün sır olma özelliğini koruyor. Konuya ilişkin bilgi almak için ulaştığımız şirket kaynakları, aldıkları prensip kararı gereği hiçbir açıklama yapmayacaklarını, gerekli açıklamanın zamanında yapılacağını söyledi.

Uğur Makinenin sahibi Uğur Ayık ile Sait Ruhi Başaran ve Mustafa Naci Öztürkün 1992de kurduğu Erke Araştırmaları ve Mühendislik A.Ş.nin danışmanlığını emekli Tümgeneral Çetin Uğural yapmıştı. Düzenlenen basın toplantısı sonrasında bir çok ilden mucitler söz konusu buluşun kendilerine ait olduğu iddia etmiş, ancak sistemin tam olarak kime ait olduğu belirlenmemişti.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 671
favori
like
share
Sindy Tarih: 26.06.2007 17:30
tam olarak anliyamadim valla ne icadiymis

paylasim icin tesekkurler Nerqish