Hande Yener (1973 - .... )
Ünlü şarkıcı Hande Yener, 1973 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Liseyi İstanbul'da bitirdikten sonra evlendi ve Çağın adını verdiği bir oğlu oldu. Evliyken bir giyim mağazasında satış elemanı olarak çalışmaya başlayan sanatçı, çalışırken 1992 yılında Sezen Aksu ile tanışarak hem vokalisti hem de asistanı oldu. "Deli Kızın Türküsü" albümüyle birlikte yaklaşık 40 konserde, sahnede Sezen Aksu'ya vokal yaptı.


Yener, 1993 yılında Sezen Aksu'nun yanından ayrıldı ve Erdem Siyavuşgil'den şan dersleri aldı. Aynı dönemde Cem Özer'in televizyon programında şarkı söyledi. 1994 yılında boşandı. Daha sonra Antalya'da çeşitli barlarda 3 yıl süreyle şarkı söyledi. İstanbul'a dönerek İstanbul'da sahne almaya başladı. 2000 yılında çıkardığı ilk albümü "Senden İbaret" ile müzik piyasasına bomba gibi düştü.


Yener, çok satan ilk kasetinin ardından, 2001 yılında "Extra" isimli ikinci albümünü piyasaya sundu. Sanatçının üçüncü albümü ise 2002 yılında "Sen Yoluna Ben Yoluma" ismiyle çıktı piyasaya. Bu albümüyle de çok dinlenilen ve sevilen Hande Yener, özellikle yaz aylarının aranılan sanatçıların başında yer aldı.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 577
favori
like
share