Fenerbahçe 65-77 USK PragFenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız‚ Kadınlar EuroLeague çeyrek final ikinci maçında USK Prag ile karşılaştı. Takımımız‚ mücadeleden 65-77 mağlup ayrılarak EuroLeaguee çeyrek finalde veda etti.

Metro Enerji Salonunda oynanan mücadeleyi‚ Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mustafa Kemal Danabaş‚ Metin Sipahioğlu ve İlker Dinçay da takip etti. Kadın Basketbol Takımımız karşılaşmaya‚ Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun yazılı pankartla çıktı.

Valerie Garnier yönetimindeki Potanın Kraliçeleri karşılaşmaya; Birsel Vardarlı Demirmen‚ Kelsey Plum‚ Cecilia Zandalasini‚ Kia Vaughn ve Anastasiya Verameyanka beşiyle başladı.

Mücadeleye iyi başlangıç yapamayan Fenerbahçemiz‚ USK Pragın art arda bulduğu sayılara engel olamadı ve fark 11 sayıya çıktı. Potanın Kraliçeleri‚ Verameyenkanın basketleriyle rakip takımın serisini bozdu ve Kelsey Plum ile skoru 8-20 yaptı. Çeyreğin sonucunu Verameyankanın iki sayılık basketi belirledi ve Takımımız çeyreği 12-27 geride tamamladı.

İkinci çeyreğe iyi bir başlangıç yapamayan Ekibimiz‚ hem hücumda hem de savunmada sorunlar yaşadı. Potanın Kraliçeleri‚ soyunma odasına 35-48 geride giren taraf oldu. Üçüncü çeyreğe Kelsey Plumın sayılarıyla başlayan Fenerbahçemiz‚ Ayşe Cora ile farkı 10a indirdi. Kaptan Birselin önderliğinde oyun disiplinini eline alan Potanın Kraliçeleri‚ skoru 46-54 yaptı. Ancak çeyreğin sonlarında oyun hakimiyetini tekrar eline alan taraf USK Prag oldu. Ekibimiz‚ üçüncü çeyreği 48-68 geride bitirdi.

Son 10 dakikalık bölüme Kia Vaughnun iki sayılık isabetiyle başlayan Fenerbahçemiz‚ geri kalan bölümde de istediği performansı ortaya koyamadı. Potanın Kraliçeleri‚ ilk maçı deplasmanda 76-54‚ ikinci maçı ise evinde 65-77 kaybederek Kadınlar EuroLeaguee çeyrek finalde veda etti.

Beğeniler: 48
Favoriler: 18
İzlenmeler: 821
favori
like
share