Nasil Oldugunu Anlamadim, Sorunu htm dosyalarinin simgelerinin .exe dosyalarinin simgesinde görünmesi ile birlikte farkettim. htm dosyalarinin simgeleri degisikti ama actigim zaman internet explorer ile birlikte acilip sorunsuz calisiyordu. Daha sonra simgeleri normale döndürebilrim kanisiyla Dosya secenekleri bölümünden dosya uzantilarina girdim ve biraz kurcaladim. denedim tekrar olmadi. Bende .htm ve .html uzantilarini sildim ve tekrar ekledim birlikte acacagi programida yine internet explorer olarak belirledim. ama bu seferde dosyalarin simgeleri varsayilan sembol olarak degisti yani tanimlanamayan dosya türü simgesine... Simdi html dosyasini calistirmak icin üzerine tikladigim zaman internet explorer da tipki Notepad de oldugu dosyanin kaynak kodlarini aciyor. Sayfayi F5 ile yeniledigim zaman ise htm dosyasi normal calisiyor. Bu sorun bilgisayarimdaki kayitli htm ve html dosyalari icin gecerli durumda... Yani internetteki herhangi bir htm sayfasini actigim zaman normal aciliyor.
Umarim sorunumu anlatabilmisimdir. Bu konuda bana yardimci olabilecek kardeslerime simdiden tesekkür ediyorum...

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3928
favori
like
share
awarem Tarih: 21.11.2008 21:11
x
KaHiN Tarih: 05.07.2007 11:00
[COLOR=#555cbc]KuraLLarı Okuyup Dikkate ALıp ßa$Lıqı da Deqi$tiqin için ßen Te$ekkür ederim
BenKaan Tarih: 04.07.2007 06:52
KaHiN Kardes cok tesekkür ediyorum. söyledigin sekilde Firefox u kurdum ve bütün htm html dosyalari sorunsuz calismaya basladi. Dasya iconlarinida ararken c:\windows\system32\url.dll dosyasi icinde buldum ve varsayilan olarak atadim su anda son derece basarili ve güzel bir sekilde sorunumu senin ve diger arkadaslarimin büyük yardimlari ile hallettim. AndroMeda ve fiber_optic kardesim ile birlikte sana cok tesekkür ediyorum.
KaHiN Tarih: 02.07.2007 13:55
[COLOR=#555cbc][URL=http://www.main-board.com/kurallar.php]'ı Okuyup ßa$Lıqı Deqi$tir.

Eqer İnternet ExpLorer kuLLanıyorSanız ;


Windows ßiLe$enLerinden ie yi Kaldırıp kurmayı Dene..


oLMazSa ßa$ka iNTernet TarayıCıSıyLa Dene ? ve Açarken Yeni TarayıCınLa aç meSeLa Firefox


[URL=http://www.main-board.com/board.php?boardid=53]Alt Forum oLarak MevCut PRoqramLar ßölümünde.Hem ie den Daha iyi..

ßu Arada ie Kaç kuLLanıyorSun ?

Çalı$tıra control.exe appwiz.cpl,,3 Yazıp EnterLa Ve ßiraz Kurcala ßu ßöLümü Yarırı oLaßilir.
BenKaan Tarih: 02.07.2007 05:54
AndroMeda Kardes Bilgisayarimda önceden yüklü olan Frontpage editörü ile Söyledigin yöntemi denedim. Programin önizlemesinden dosyayi calistirabiliyorum ancak ismini farkli kaydet ile degistirsem de, dosyayi baska tarafa kayit etsemde yine ayni sonuc ile karsi karsiya kaliyorum. Yani kodlar görünüyor ve dosyalarin simgeleri Tanimlanamayan dosya simgesi. :76:
AndroMeda Tarih: 02.07.2007 01:53
[COLOR=orangered]anladığım kadarıyla dosyaların uzantılarını sildiğinde o dosyaların öznitelikleri yok olmuş bu yüzden internet explorer ile açamıyorsun. açtığın zamanda sadece kodları görünüyor. sana tavsiyem herhangi bir html editor programıyla dosyaları tek tek açıp kontrol etmendir. eğer önizleme penceresinde sayfa düzgün görüntüleniyorsa hiç bir değişiklik yapmadan Farklı Kaydet komutu ile dosyalarına farklı isim vererek kaydet. bu yolla çözebilirsin sorununu sanırım :20:
BenKaan Tarih: 02.07.2007 01:38
AndroMeda Kardes anlattigin yöntemi uyguladim ama Sistem Geri Yükleme aktif degil aktive etmek istemisiniz tarzinda soru sordu ilk basta. Bende evet dedim sonra senin dedigin pencere geldi ama takvimde ne ileri bir tarihe nede geri bir tarihe gidebildim. Sanirim Sistem Geri Yükleme daha önceden etkin olmadigi icin windows geri yüklemeyi yapamiyor.
Cözüm yollari birer birer tikaniyor. Ne yapagim ben simdi ??? :32:
AndroMeda Tarih: 01.07.2007 20:00
Başlat ---> Programlar ---> Donatılar ---> Sistem Araçları ---> Sistem Geri Yükleme[COLOR=orangered]bu yukarda dediğim yolu takip ederek Sistem Geri Yükleme hizmetini çalıştırdığınızda karşınıza ilk önce bir soru gelecek o soruda "Bilgisayarımı önceki bir zamana geri yükle" seçeneğini işaretleyip İleri tuşuna tıklayın bu sefer karşınıza bir takvim gelecek o takvimde sorununuzun çıktığı tarihten önceki herhangi bir tarihe (kalın yazılmış olan tarihlerden birine) tıklayarak İleri butonuna basınız. pc yi restart etmek gerekiyor diye bir soru çıktığında o soruya Evet cvbını verdiğinizde gerisini windows kendisi halledecek
BenKaan Tarih: 01.07.2007 19:45
Nasil Yapilacak Bilmiyorum. :79: Mümkünse anlatabilirmmisin Kardes.