Müzik piyasasına girmek aslında kolay bir iş değil!.. Hele de bu günlerde. Albümler eskisi gibi satmıyor artık.

Korsanların yaygın olduğu müzik piyasasında usta isimler bile istedikleri tirajları sağlayamazken bazı ünlüler albüm çıkartmak için birbirleriyle yarışıyor.

Herkes her işi yapamaz.

Şarkı söylemek her babayiğidin harcı değildir!.. Sesi olan da olmayan da bu piyasada!.. Bazı isimler bizi gerçekten çok şaşırtıyor. Yani nelerine güvenip de albüm çıkarıyorlar anlamak mümkün değil.

Hayli büyük paralar haracanarak yapılan albümleri göz önüne alırsak,
Siz albüm işinden uzak durun" diyeceğimiz bazı isimler var!..

Örneğin,

Helin Avşar; O, 30 Temmuz`da albüm çıkaracağını söylüyor. Helin aslında boş bir kız değil. Ablasının gölgesinde kalmış ve iyi bir yere gelmek için çırpınan biri. Ama şarkıcılık ona göre değil. Yani albüm çıkarmak için yapacağı masrafların yarısını bile geri kazanamayacağını düşünüyoruz.

Gizem Özdilli; Mankenken daha çok gördüğümüz Gizem"i şarkıcı olduktan sonra görmez olduk. En son Uganda"ya gitmişti. Gül gibi mesleği varken şarkıcı olmak için tutturan Gizem"in fan club"ü de vardır kesin!..

Tuğba Altıntop; Tuğba, Rafet ile boşandıktan sonra orada burada kızları için ağlayan ve tanıtımlarda gözümüze çarpan isimlerden. Şu sıralar o da albüm çıkarttı ve promosyon dönemine girdi. `Urfa Sana Ağlar` şarkısı bazı kişiler tarafından beğenildi. Ama gelin görün ki Tuğba"nın albüm satışlarında bir hareketlilik kaydedilmedi.

Ebru Destan; En son Paris Hilton"a ve Madonna"ya benzetildiği için düğün dernek düzenleyen Ebru"nun hangi şarkısını ezbere biliyoruz?

Yeliz Yeşilmen; Peygamber soyundan gelen nadir isimlerden kendisi!.. Oyunculuk ve sunuculuk derken, "Bir de şarkıcılığı deneyim" diye girdiği müzik piyasasında yavaş yavaş yok olmaya mahkum. Çünkü sesin S"si Yeliz"de yok!..

Aysu Baceoğlu; Kızcağız nerelerde şimdi, bilen var mı? İbo aşkı ile gündeme gelen Aysu, assolist olacağını zannederken ev kuşu oldu!..

Ayşe Hatun Önal; Sarılmandan belli kırıcan mı beli mi? Çok canım acıdı çeksene elini"Top1 listelerinde haftalarca bir numara olan bu şarkı, Ayşe"nin ilk ve tek parçası. Şimdilerde o da yeni albüm için hazırlanıyor. Dileriz bu hazırlanma önümüzdeki on yılı alır.

Seray Sever; Seray"ın ağzı fena halde yandı müzik piyasasından. Bir daha asla şarkı söylemez. İyi de yapar!.. O sunuculuk ve oyunculuk yapsın

Fatih Özbilen; Tuğba Ekinci"nin ex aşkı!.. Basketle ilgilenen Fatih, erotik bir klip ile merhaba dediği müzik piyasasına şimdilerde küs sanırız. Aman küs olsun. Gitsin profesyonel işini yapsın

Tuğba Ekinci; "Tuğba"da ses var" diyenler olabilir ancak bizim boğazımızı kesseler "Tuğba`da ses var" demeyiz. Tuğba tam bir showgirl!.. Boşu boşuna ortalıklarda yapımcı savaşı veriyor aslında!.. Ayrıca Tuğba şarkı söylemek zorunda değil… Şov yaparak çok daha fazla para kazanabilir.

Esra Balamir; Giydiği cesur kıyafetlerle gündeme gelen Esra"nın kaç albüm yaptığı, kaç şarkısı olduğu ve kaç ekstraya gittiği hakkında hiçbir bilgiye sahip değiliz. Hani sık sık iş yapıyor olsa mutlaka biliriz öyle değil mi?

Zeynep Yılmaz; Her şeyden önce poposuyla gündeme gelen Yılmaz, alternatif pop yaptığını iddia ediyor. O etmeye devam etsin, satış raporlarını gördükçe iddiayı kaybettiğini de anlıyordur nasılsa!..

Asuman Krause; Asuman"ın albümündeki bazı şarkılar otoriteler tarafından beğenildi. Ancak Asuman, ortalıklarda yok. Şarkılarına klip çekmeyen Asuman, sanırız sessiz sedasız müzik piyasasından sıyrılmaya çalışıyor.

Seçkin Piriler; Seçkin, `Kırmızı Pabuçlar` adlı şarkısı ile bir ara gündeme geldi ve sonra sırra kadem bastı. Baktı ki albüm çıkartmada iş yok "En iyisi ben bu işten uzak durayım" diyerek kendini müzikten soyutlayan Seçkin, hayatının en iyi kararın da böylelikle vermiş oldu.

Evet, parasını sokağa atan ünlü isimlerden aklımıza gelenler
bunlar!.. Ne diyelim Allah hepsine akıl fikir versin!..

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 812
favori
like
share