[COLOR=#ffaca8]Yaz gardıroplarınızı gözden geçirmenin vakti geldi de geçiyor! Peki ama nereden başlayacağım diye düşünüyorsanız işte size püf noktaları...

Alışverişe çıktığınızda belki de hiç giymeyeceğinize emin olduğunuz onca şeyi almanızın ve gardırobunuzu, "siz" e ait olmayan birçok giysiyle doldurmanızın nedenini düşündünüz mü hiç? Şimdiye kadar atmaya da kıyamadığınız birçok giysi, ya tarzınıza uygun doğru parçalarla buluşmayı bekliyor; ya da terk edilmeyi... İşte bu nedenle tatile çıkmak vesilesiyle de olsa; gözden çıkarmanız gerekenlere karar verip, yenilerini de ekleyecekseniz bunların hangileri olacağını düşünmelisiniz. Yaz gardırobu hazırlamak aslında düşünüldüğü kadar kolay değil. Daha kolay alınabilir kıyafetlerle bir yığın oluşturmak ve "kenarda dursun" mantığıyla rafları doldurmak yerine hedefi tam on ikiden vurup, tüm sezon tepe tepe kullanacağınız giysileri seçmelisiniz.

Artık uyumlu-uyumsuz ayrımı yok
Elbiseler, kapriler, gece-gündüz giyilebilecek çarpıcı üstler, bluzlar, şortlar, bermuda ve mini etekler sezonun favori parçaları olmakla birlikte, birçoklarımızın alışveriş listelerine zaten her yıl giriyor. Stil danışmanları yazın modasını da göz önüne alarak sıcaklarda feminen elbise ve mini eteklerin öne çıkacağının ipuçlarını veriyorlar. Asimetrik kesimli, geometrik ve floral desenli elbiseler, drape, dantel ve el işleriyle süsleniyor. Vintage tarzının öne çıktığı son yıllarda, bu tarzın hayatımıza getirdiği en önemli yeniliğin çok renklilik ve bol aksesuar olduğunu söylemek gerek. Hem uyumlu-uyumsuz takıntılarımızdan da bu sayede vazgeçtiğimiz düşünüldüğünde, yaşasın özgürlük diyoruz! 60 lı yılların etkisindeki moda akımlarından, elbise, etek ve şortlar nasibini aldı. Mini oldular! Gündüzleri düz sandaletlerle giyilen şortlar, geceleri platformlu yüksek sandaletlerle adeta ruh değiştiriyor. Denim yine vazgeçilmez. Gardıroplara eklenecekler arasında, yine denim şort ve bermudalar, salopetler var. Renkler ise haki, beyaz, siyah, sarı, denim ve metalik tonları.

İçinde kendinizi rahat hissedebileceğiniz seçimler yapın
Tüm gardırobunuzu bluzlar, pantolonlar, elbiseler olarak yatağınızın üzerine yayın. Birkaç sezon giymediğiniz her şeyi, yerlerine yenilerini koymak üzere ekleyin.

Olmak isteğiniz gibi bir kadın görünümü için aldığınız fazlalıklar da eleme grubunun içine girebilir. Neyiniz olduğunuzu gördünüz şimdi neye ihtiyacınız olduğunu bilmek için bir liste yapın. Elbette sezonun modasını göze alarak. Örneğin; şort, kapri, desenli elbiseler, mini etek...

Tarzınıza uygun kombinasyonlar yapın ve eksiklerinizi not edin. Asimetrik bir bluz altına mini bir etek, çiçekli bir bluz altına beyaz denim bir kapri...

Plaj kıyafetleriniz gözden geçirin. Üzerinize olup olmadığını deneyin. Düz bir bikini alıp, elinizdeki aksesuarlarınızı bu yıl da kullanabilirsiniz.

Şimdi alışverişe gitme zamanı. Unutmayın, ihtiyaçlarınızı tespit ettiniz. Zaaflarınıza yenik düşmeden hedefe kilitlenmelisiniz. Hangi renk, nasıl bir parça artık biliyorsunuz.

Son olarak ayakkabı seçimi yapmalısınız. Aldıklarınızın altına uygun yüksek modeller mi, sandalet mi tercih ediyorsunuz. Tabii, seçenekler gece ve gündüz olarak ayrılacak. Bu işi sona bırakın. Ama düz bir sandalet her zaman gardırobunuzda olmalı.

Süsleme sanatı
Gardırop düzenlemek bir sanattır. Tıpkı bir sanatçı gibi, detaylar üzerinde vakit harcamak gerekir. İşte bu nedenle, yenilediğiniz ve düzenlediğiniz parçaları aksesuarlarla süslediğinizde size daha ait olacaklar. Yazın bunda metalik detayların, işlemelerin çok payı olacak. Kocaman topuklar, metal kalın bileklikler, kalın kemerler, iri kemik güneş gözlükleri, valiz tipi bol cepli çantalar, saçlarda türban ve kalın bandanalar, babetler, gece için farklı kumaşlarda büyük el çantaları...

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 403
favori
like
share
ayse Tarih: 19.07.2007 02:08
tesekkurler ellerinize saglik