New Jersey Nets'in yıldızı Vince Carter, oyuncu opsiyonunu kullanarak kulubüyle olan sözleşmesini 1 yıl erken bitirdi.

[URL=http://imageshack.us]

Oyuncu opsiyonunu kullandığını açıklayan Vince Carter, New Jersey Nets ile olan sözleşmesini 1 yıl erken bitirerek serbest kaldı. 30 yaşındaki yıldız oyuncunun, 1 yıl için 16.3 milyon dolarlık kontratı bulunuyordu.

Carter'ın fikrini değiştirmesine rağmen kulüpte kalacağını umduklarını belirten Nets'in başkanı Rod Thorn, yıldız oyuncunun Nets'te kalmak niyetinde olduğunu ve kendilerinin de Carter'ı yeniden takımda görmek istediğini söyledi.

Geçtiğimiz ay yeni bir sözleşme imzalamak için görüşmelerde bulunan Nets ve Carter'ın menajeri Kurt Schoeppler, 60 milyon doların üzerinde bir ücret karşılığında 4 yıllık kontrat için anlaşma sağlamaya çok yaklaşmıştı. Carter'la anlaşma sağlanması durumunda 11 Temmuz'a kadar basına açıklama yapamayacaklarının altını çizen Thorn, bu tarihten önce yıldız oyuncuyla sözleşme imzalamarının yasal olmadığını ifade etti.

25.2 sayı ortalamasıyla bu sezon Nets'in en skorer ismi olan Carter, maç başına 6 ribaunt ve 4.8 asist yaptı. Play-off'larda ön plana çıkmayı başaramayan tecrübeli oyuncu, 12 maçta 22.3 sayı 6.8 ribaunt ve 5.3 asist ortalamaları yakaladı.

kaynak:ntvspor.net

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 376
favori
like
share
corleoni Tarih: 22.07.2007 14:55
haber için sağol
shag Tarih: 08.07.2007 08:18
yok artık olur mu öle ya şaşaırdım carter bence kalmaz boş kaparlar