gerçekten deccalmi ( gercek dışı haberler )

Pakistandan çıkan Deccal resmide var

pakistanin lahur öyünde fakir bir dul kadinin oglu olan , babasi kabileler arasinda olan bir catismada ölmüs, cocuk tek gözlü dogmus iki kasin arasinda anasi bunu dogurduktan sonra bunu saklamis kimseye göstermemis korkunc sekli yüzünden ta ki her disari cikisinda kadin elbisesi ile yüzünü örterek disari cikartiyordu.
cocuk büyüdü ismi masum cocuktaki zeka fark edilince onu bir büyücü alip büyüttü sonra cin ve seytanlarla olan ilim ile ugrasti o kadar nami yükseldi ki tüm pakistanda ismi yayildi.
bir cok iyilesmeyen hastaliklari iyilestirdi cok harikulade olaylar yapiyor
egtimini bitirdikten sonra yüzünü acti tek gözle milletin karsina cikti, millet korkmaya basladi. bir cok harikulade seyler yapiyor bunlardan: elini atese atip yanmiyor, tas ve cam yiyor, deniz suyundan iciyor, elini her cansiza isaret ettyse yanina geliyor o cansiz hareket ediyor cagirmasina icabet ediyor, topraktan altin yapiyor ve korumasini ise bir kedi üstlenmis.
nami yayildiginda devlet bunu yakaliyor ve hapise atiyor ama onu yakaladiktan sonra acayip olaylar oluyor hapishanedeki bütün polisler korkudan ne yapacaklarini bilmiyorlar.
cünkü her ne kadar kapilari üzerine kitledilerse kapilar kendilerinden aciliyor en sonunda devlet caresizlikten bunu sali veriyor ve serbest birakiyor.
bu arada devlet din adamlari ve alimlerden yardim istiyor ama hic kimse buna karsi bir sey yapamiyor. en sonunda devlet bunu öldürmeye karar veriyor ama hic bir silah ona islemiyor.
devlet alimlerden yardim isteyince bir alim hadislere dayanarak bunun deccal oldugunu acikliyor ve bir ara sonra kayip olacagi ve horasana gidip ordan cikacagini acikliyor.
ama diger alimler ise bu deccal degilde büyük bir büyücü oldugunu söylüyorlar gidip yakalandiktan sonra onun sihrini iptal edeceklerini söylüyorlar, ertesi gün bunun evine baski yapiyorlar aynen olan oluyor masum kayiplara karisiyor ve nereye gittigini kimse bilmiyor ....
acaba bu deccal midir alimlerin dedigi gibi ?
alimler ise onun deccel oldugunu acikliyorlar ve bütün pakistan gazeteleri resmini yayiyor
buda yayinlanan resmi ve yazilan gazete :
sunuda acikliyayim pakistandaki alimler onun deccal olabilecegini söylüyorlar kayip olmus horasanda cikacak simdiki son cikisi degildir yinede yüce allah bilirHz. Huzeyfe radıyallahu anh anlatıyor: Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:

Deccal çıktığı vakit beraberinde su ve ateş vardır. Ancak halkın ateş olarak gördüğü tatlı sudur; halkın su olarak gördüğü ise yakıcı bir ateştir. Sizden kim o güne ererse, halkın ateş olarak gördüğüne düş(meyi kabul et)sin. Çünkü o, tatlı soğuk sudur.

Buhari, Fiten 26, Enbiya 50; Müslim, Fiten 105, (2935); Ebu Davud, Melâhim 14, (4315),

Allahın gönderdiği her peygamber, ümmetini onunla inzar etti. Nuh aleyhisselam ümmetini onunla inzar etti, ondan sonra gelen peygamberler de. O, sizin aranızda çıkacak. Onun hali sizden gizli kalmayacak. Rabbinizin tek gözlü olmadığı size kapalı değildir. O ise sağ gözü kör birisidir. Onun gözü, sanki (salkımdan) dışa fırlamış bir üzüm dânesi gibidir. (İki gözünün arasında ke-fe-re yani kâfir yazılmış olacaktır. Bunu her müslüman okuyacaktır).

Buhari, Fiten 27; Müslim, Fiten 100-103, (169)-(2933).

Allahu Teala müminlere Deccali tanıma imkanı sağlayacak ve onun oyunlarına karşı bir firaset ihsan edecektir. Enes (R.A.)den rivayetle Efendimiz buyurur: Deccalin iki gözü arasında kalın bir hatla belli olan (her mümine aşikâr) kâfirun(yazısı) vardır. Sonra onu heceledi:Ke-fe-re.

sertug11 sertug11
Üyenin Yeni Konuları
Üyenin Populer Konuları
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2793
favori
like
share
by_KaRizMa Tarih: 03.04.2008 14:58
cok acayip ama oladabilir
Sari Menekse Tarih: 03.04.2008 10:58
Baslikta gercek dışı haberler diye yaziyor zaten.
efsane38 Tarih: 02.04.2008 19:26
Eline Emeğine Sağlık Teşekürler
elasultan Tarih: 28.11.2007 12:20
ay ödüm koptu.ALLAH bilir ama sanmıyorum
engülsar Tarih: 09.10.2007 16:44
:9: Bu kadarda saçmalanmaz ki amaa...!
Sedat34 Tarih: 09.10.2007 14:20
Deccal tek gözlü deniliyor arkadaslar.
acaba TV veya Bilgisayar olmasin?????
Kiyamet alametlerinden bir tanesi Deccalin cikmasi, ve ne diyor: evin icine kadarm girecek deniliyor:
TV; Internet buna benzer evimizin icinde, tabiki sen ne sacmaliyorsun dersiniz:
Yalan mì?
acik sacik filimler kan dökülen filimler ve ve ve......
cocuklarimiz dahi bakip etkilenmiyormu???
cok begendigimiz bazi komediyenlere örnek verelim, agzindan küfür eksilmiyormuydu????
yani nekadar yazsam az.
kusura bakmayin arkadaslar, icim böyle insanlara dolu.
Ama Dua etmek gerekiyor beddua degil.
Yüce Allah Hidayet nasip etsin.
Sedat34 Tarih: 09.10.2007 14:11
arkadaslar!
Dinimizin esas ve temelini bilmiyen cok anlasilan. bunu bilenlerde cok. bu sekilde foto montaj vesair gibi resimlerle müslüman kardeslerimizi kandirmayalim. Buna benzer kendini bilmiyen imansizlar TV lerdede sanal dünyadada vazifelerini yapiyorlar. bu vasifede, zayiflari, seytan gibi teker teker ayiklamaktir. Benden size: bol bol Kurani kerim okuyun, Yüce Allah´a Boyun egin, Dini kitaplar okuyun, Allah dostlarin yazdigi kitaplar, Dr falan Profesor filan, yaw böyle uyduruk adamlarin kitaplari tv lerdeki yorumlari her müslümana zararli.
Kendimizi toparlayalim arkadaslar, mübarek Ramazani Serif ayindayiz, bol dua niyaz etmemiz gerekiyor, Allah bize zihin acikligi versin, dogru yoldan ayirmayip kötü yola düsürmesin. (Amin).
Tesekkürler
tekinarslan38 Tarih: 07.08.2007 14:08
[QUOTE=zto;1944488]Büyük Deccalın, ispritizma nevinden teshir edici hassaları bulunur. İslâm Deccalının dahi, bir gözünde teshir edici manyetizma bulunur. Hattâ, rivayetlerde "Deccalın bir gözü kördür"1 diye nazar-ı dikkati gözüne çevirerek Büyük Deccalın bir gözü kör ve ötekinin bir gözü, öteki göze nisbeten kör hükmünde olduğunu hadiste kaydetmekle, onlar kâfir-i mutlak bulunduğundan, yalnız münhasıran bu dünyayı görecek bir tek gözü var ve âkıbeti ve âhireti görebilecek gözleri olmamasına işaret eder.

aynen
poyraz Tarih: 06.08.2007 15:12
bundan onceki donemlerde de deccal oldugunu idda edilen bir cok yaratık ve makina vardı.