YABANCI SINIRI BELİRLENDİ!

Cuma günü yapılması gereken ancak Futbol Federasyonu Genel Sekreter Vekili Nuzhet Kiper Bağış'ın hayatını kaybetmesi nedeniyle bugüne ertelenen kritik toplantı Trabzon'da yapıldı Oybirliği ile alınan kararı Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Affan Keçeci açıkladı..
18 KİŞİLİK KADRODA 7 YABANCI

Federasyon bugün Trabzon'da yaptığı toplantıda yabancı futbolcularla ilgili formülünü karara bağladı. Bu doğrultuda 6 yabancı futbolcu sahada yer alacak, diğer 1 yabancı futbolcu ise yedek kulübesinde oturacak. Karar 6+1 olarak belirlendi. Öte yandan alınanan bir başka kararda, kulüplere 1.1.1985 doğumlu en az bir genç futbolcuyu da 18 kişilik kadroya dahil etmesi zorunluluğu getirildi.

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'in karşı çıktığı, Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın'ın ise çekimser kaldığı yabancı futbolcu konusu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın istediği şekilde sonuçlanmış oldu. Yıldırım'ın yanısıra Anadolu kulüplerinin tamamına yakını bu konudaki tercihini sınırsız yabancıdan yana kullanmıştı. Sadece İlhan Cavcav, "Sayı arttırılsın ama belli kriterler saptansın" görüşü bildirmişti

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 377
favori
like
share
corleoni Tarih: 22.07.2007 14:53
haber için sağol
ZeuS Tarih: 09.07.2007 13:02
en iyisi bu ßence..

haßer için saqol