Migren ağrısı için 2 tablet Aspirin
Tıp dünyasında Aspirin'in migrenin tedavisinde hastaların güvenle kullanabilecekleri en etkili ilaç olduğu belirtiliyor.

Tıp dünyasında bugüne kadar yapılan araştırmalarda, 250 adet baş ağrısı tespit edilmiş Gerilim tipi baş ağrısı ve migren ise tüm dünyada hem kadınlarda, hem de erkeklerde en sık rastlanan baş ağrısı çeşitlerinden biri olarak biliniyor.

30 ile 39 yaş arasında daha sık görülen migren, yaşam kalitesini etkileyen sorunları da beraberinde getiriyor.

Şiddetli migren atakları kimi zaman ağrı çekenleri işinden alıkoyabilecek düzeye bile ulaşabiliyor.

Tüm dünyada önemli ekonomik kayıplara neden olan migren hastalığının tedavisi ile ilgili önemli bir araştırma 13. Uluslararası Başağrısı Kongresi'nde gün ışığına çıktı.
Alman Essen Üniversitesi Nöroloji Bölümü Başhekimi Prof. Hans Christoph Diener'ın gerçekleştirdiği klinik araştırmalara göre 1000 miligram yani 2 tablet Aspirin migren ağrılarını dindiriyor.

Prof. Dr. Diener, Aspirin'in etken maddesi asetilsalisilik asidin'in (ASA) migren ataklarına karşı mücadelede triptan grubu ilaçlardan sumatriptan kadar etkili olduğunu ve alındıktan 2 saat sonra etkisini gösterdiğini açıkladı.

Prof. Dr. Diener'ın gerçekleştirdiği araştırma sonuçlarına göre sese ve ışığa karşı hassasiyet ve bulantı gibi migrene eşlik eden semptomların hafifletilmesinde de ASA etkili olabiliyor.

100 yılı aşkın süredir tıp dünyasının hizmetinde olan Aspirin® daha az yan etkisi olması ve ekonomik oluşuyla da migren tedavisinde öne çıkıyor.

Essen Üniversitesi'nde çalışmalarını sürdüren Prof. Dr. Diener, damar hastalıkları olan ve bu hastalıkla bağlantılı risk faktörlerini taşıyan hastaların özellikle, ASA'dan dolayı önemli bir avantaja sahip olduklarını, triptanların bu gibi durumlarda kullanılmaması gerektiğini belirtiyor.

Prof. Dr. Diener, Aspirin'in migrenin tedavisinde hastaların güvenle kullanabilecekleri etkili bir ilaç olduğunu belirtiyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 556
favori
like
share
CADIKIZ Tarih: 11.07.2007 14:35
Ben yasamadim ama yasiyanlara tanik oldum gercektende cok kotu agri..

Tesekkurler
shag Tarih: 11.07.2007 12:02
[COLOR="Sienna"]Bilgiler İçin Tşkrlr
Sindy Tarih: 11.07.2007 10:40
Allah a cok sukur migren sorunum yok

tesekkurler AsPeNDoS
milkboy Tarih: 10.07.2007 22:32
ama benim migrenim var ve aspirin malesef bir ise yaramiyor

katılıyorum bende faydasını görmedim pek tabi bu faydasız demek değildir illaki faydasını görenler vardır.
özleem Tarih: 10.07.2007 22:25
emegine saglik arkadasim ama benim migrenim var ve aspirin malesef bir ise yaramiyor 2 tanede olsa,malesef:6: