İtalyan polisi, Colgate tarafından üretilen 20 bin tüp diş macununu piyasadan toplattı. Ürünün daha önce Brezilya, Türkiye, İspanya ve G.Afrika'da da piyasaya sunulduğu iddia edildi.

İtalya'da 20 bin tüp diş macunu, toksik madde içerdiği şüphesiyle toplatıldı. Colgate firması tarafından üretilen diş macunlarının Türkiye'de de satışa sunulduğu belirtildi.

İtalyan polisi, Colgate firması tarafından üretilen 20 bin tüp diş macununu piyasadan toplattı. İlke genelinde 55 dükkandan toplatılan diş macunlarının inceleme altına alındığı bildirilirken, olayın diş macununun içeriğinde sağlığa zararlı toksik madde bulunduğu yönündeki şüphe nedeniyle meydana geldiği açıklandı. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada konuya ilişkin soruşturma başlatıldığı ve sonucun önümüzdeki hafta duyurulacağı kaydedildi. Öte yandan, aynı ürünün daha önce Brezilya, Türkiye, İspanya ve Güney Afrika'da da piyasaya sunulduğu ifade edildi. Söz konusu ülkelerde panik yaşanmamasına çalışılıyor.

İLİŞKİLİ HABER

Diş macunlarında zehir mi var?
Diş macununu alırken içinde var mı diye dikkat ettiğimiz fluorid gerçekten bir zehir mi? ABD'de satılan Colgate ürünlerinde zehirlenmeye dikkat notu bulunuyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 454
favori
like
share
sonbahargibi Tarih: 21.07.2007 12:46
Zehirsiz ve tehlikesiz olan ne kaldı ki hayatımızda:6: tskler , sevgiler...
Gönülce Tarih: 12.07.2007 11:07
insan sağlığını düşünenmi var
teşekkrüler Nergish
Sindy Tarih: 11.07.2007 10:39
hayret valla ya bu kadarida olmaz

tesekkurler Nerqish
milkboy Tarih: 11.07.2007 09:09
teşekkürler Nerqish