Antalya Motorsporları Kulübü'nün bu yıl ilk kez düzenlediği Isparta Mahalli Rallisi, 11 Ağustos'ta valilik binası önünden start alacak.
Ralli, 12 Ağustos 2007 günü 1. ayak 2. kısım toplam altı etap üzerinden yapılacak
ve 45 araç katılacak.
Aynı gün saat 15.50'de son bulacak yarışın ödül töreni aynı gün akşam yapılacak.

Konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman, yarışın Isparta'ya önemli katkı sağlayacağını söyledi. Başkan Balaman, organizasyonla Isparta'nın Türkiye'ye tanıtımının yapılacağını belirterek, Isparta'nın en önemli eksikliklerinden birinin kendini tanıtamaması olduğunu ifade etti.
Gençlerin düzenlenecek organizasyonla bu spora bilinçli bir şekilde yönlendirilmelerinin sağlanacağını kaydeden Balaman, gençlerin boş alanları bulduğu zaman tehlike saçarak hız yaptığına dikkat çekti.

Yarış Direktörü Cahit Alkan ise, bu sporun gençler için çok faydalı olduğuna dikkat çekerek, bu sporla ülke gençliğinin dünya gençliği statüsüne geleceğini ifade etti.

Antalya Motorsporları Kulübü Başkanı Bayram Bayazıt da, Isparta Rallisi'ni Akdeniz Rallisi'ne dönüştürmek istediklerini belirtti. Motorsporlarının insana kendi özgüvenini getirdiğini açıklayan Bayazıt, ahlaklı sporcuların yetişmesi gerektiğini söyledi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 451
favori
like
share