Türkiye Oto Drag Şampiyonası'nın üçüncü ayağı, Ankara'da yapıldı.
En son 2005 yılında düzenlenen, daha sonra güvenlik önlemlerinin yetersiz olduğu gerekçesiyle iptal edilen şampiyonanın Ankara ayağı, Atatürk Kültür Merkezi tören alanında gerçekleştirildi.

Başkentli yarışseverlerin sabahın erken saatlerinden itibaren yoğun ilgi gösterdiği şampiyonada otomobiller, ''street'[/swf2][swf3]'süper street'[/swf2][swf3]'stock car'[/swf2][swf3]'süper rod'[/swf2][swf3]'hot rod'' ve ''süper drag'' kategorilerinde yarıştılar.

Ankara Otomobil Sporları Kulübü Başkanı Meriç Demiralp, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vatandaşların gösterdiği ilgiye teşekkür ederek, yarışların geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleştirildiğini söyledi.

Pist ve çevresinde alınan güvenlik önlemleri hakkında da bilgi veren Demiralp, yarışın yapıldığı pistin beton bariyerlerle seyircilerden ayrıldığını, güvenlik nedeniyle açık tribüne seyirci alınmadığını ve seyircilerin pisten yaklaşık 80 metre uzaklıktaki kapalı tribüne yerleştirildiğini kaydetti.

Şampiyonanın Ankara ayağının, sponsor desteği olmadan Ankara Otomobil Sporları Kulübü'nün organizasyonuyla düzenlendiğini anlatan Demiralp, motor sporlarına olan ilginin gün geçtikçe arttığını söyledi.

31 sürücünün, motorları geliştirilmiş otomobilleriyle yarıştığı şampiyonada, yetenekli sürücüler, verilen kısa aralarda araçlar üzerlerindeki hakimiyetlerini gözler önüne serdikleri gösterileriyle izleyicilerden büyük alkış aldılar.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 371
favori
like
share
corleoni Tarih: 22.07.2007 15:53
haber için sağol
MeMoLi Tarih: 17.07.2007 21:08
saol