Red Kit yıllar sonra, uzun metraj bir çizgi film ile beyazperdeye dönüyor!Her kuşağın en sevdiği çizgi kahramanlar arasında yer alan Red Kit, uzun metraj bir çizgi filmle geri dönüyor. TV için yapılan ve pek de nitelikli olmayan "kısa"ları, aslında Türk izleyicisi yakından tanıyor. Gölgesinden bile hızlı silah çeken yalnız kovboyumuz, beyazperdeye de 3 ayrı çizgi uyarlamayla daha önce konuk olmuştu.

ActuaBD'nin haberine göre, 85 dakikalık, Tous à l'Ouest (Herkes Batıya) isimli bu yeni uzun metraj tamamen Fransız yapımı olacak ve Lucky Luke La Caravane (Kervan) isimli serüvenin, doğrudan uyarlaması olacak. Goscinny imzalı senaryoya sahip olan albüm, ilk defa 1964'te yayınlanmıştı. Kronolojik olarak meşhur Hayalet Kasaba'dan hemen önce yer alan serüvende, Red Kit'in başı bir kez daha Daltonlar'la belaya giriyor. Daltonlar Batı'ya göç eden bir kervana gizleniyorlar...

Red Kit'in yayıncısı Dargaud, bir süredir Fransa ve dünyanın geri kalanında olduğu gibi ülkemizde de televizyonlarda sevilerek izlenen yeni Red Kit kısa metrajlarının (Nouvelles Aventures de Lucky Luke) başarısı üzerine beyazperdeye dönüş yapmak istediğini bir basın açıklamasıyla ilan etmiş durumda. Yeni serüvenlerin de yapımcısı olan Xilam Stüdyoları'na emanet edilen yeni uzun metraj, tam 12 milyon euro'ya malolacak ...
Red Kit yola çıkıyor
Tür: Animasyon
Gösterim Tarihi: 05 Aralık 2007, Fransa
Yönetmen: Olivier Jean Marie
Senaryo: Olivier Jean Marie , Jean-François Henry , Morris
Yapım: 2007, Fransa


Vahşi Batı'nın en hızlı silah çeken yalnız kovboyu Red Kit'in yeni beyazperde macerasına hazır mısınız? Gölgesinden bile hızlı silah çeken yalnız kovboy Red Kit, sadık beyaz atı Düldül ve sevimli köpeği Rin Tin Tin ile beraber suçluların amansız düşmanı olmaya devam ediyor.

Her türlü kanun kaçağının ve tabii ki Dalton Kardeşlerin korkulu rüyası Red Kit, yeni macerasında da kötülerin peşini bırakmıyor. Birçok filme ve televizyon serisine konu olan Red Kit yeni macerası ile kaldığı yerden devam ediyor. Yönetmenliğini daha önce de Red Kit'in TV serisini çeken Olivier Jean Marie'nin üstlendiği "Go West: A Lucky Luke Adventure" ülkemiz sinemalarında Chantier Films tarafından gösterime çıkarılacak.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 762
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 10:52
haber verdiğin için sağol
tozkoparan Tarih: 17.08.2007 08:24
paylaşım için teşekkürler
MaktüL Tarih: 14.07.2007 04:54
Bakalım bi vizyona girsin belki giderim

teşekkürler özlemank