Poliklinik işlemleri için devlet ve eğitim ve araştırma hastanelerine başvuracaklar, bu yıl içinde hayata geçirilmesi planlanan randevu sistemi ve çağrı merkezi sayesinde telefonla randevu alabilecek.

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, projenin temel amacının Bakanlığa bağlı hastanelerde daha iyi bir kaynak planlaması ve dağıtımı yapılarak, sunulan hizmetin kalitesinin daha da yükselmesi ve vatandaş-hasta memnuniyetinin daha fazla artırılması olduğu bildirildi.

Sistemle ilgili hazırlıklara, Bakanlığına bağlı hastanelerde muayene olmak üzere sabah erken saatlerde sıra almak için kuyruklara giren vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi, zaman ve işgücü kayıplarının önlenmesi ve daha adaletli muayene olmaları için Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın bir süre önce verdiği talimatla başlandığı, çalışmaların Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı'nın koordinesinde Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile birlikte sürdürüldüğü belirtildi.

Sistemin öncelikle aile hekimliği uygulamasının yapıldığı birkaç ili kapsayan bir bölgede pilot uygulamayla başlayacağı, daha sonra kısa sürede Sağlık Bakanlığı'na bağlı gerekli görülen hastanelere de yaygınlaştırılacağı bildirildi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 417
favori
like
share
sonbahargibi Tarih: 21.07.2007 12:42
Bence mükemmel bir uygulama olur.Tsk paylaşım için
Sindy Tarih: 14.07.2007 16:29
Insallah olur. Gercektende cok guzel bir sistem. Hic olmazsa o kadar yasli insanlar hastanelerde sira beklemezler. gerci simdiki sistem nasil bilmiyorum ama

paylasim icin tesekkurler Nergis