TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı, sualtında bilimsel araştırma yapmayı planlayan, deneyimini dalış yaparak artırmak isteyen, bilimsel su altı projelerinde çalışmayı düşünen genç bilimadamları ve adaylarına dalış tekniklerini öğretecek.

Mersin-Taşucu'nda 1-9 Eylül günleri arasında gerçekleştirilecek 'Su altı Bilim Kampı'na lisans ve lisansüstü öğrenciler katılabilecek.

Son başvuru tarihi 20 Temmuz 2007 olarak belirlenen kampta Türkiye'nin deniz ve deniz canlıları ile ilgili değerlerini daha iyi tanımaya yönelik uygulamalar yapılacak.

Kampta deniz canlılarının nasıl araştırıldığı, arkeolojik çalışmaların nasıl yapıldığı, su altı görüntüleme tekniklerinin nasıl uygulandığı gibi konular anlatılacak.

Su altı bilim kampıyla deniz bilimleri ve su altı alanlarında bilimselaraştırmalar yapmayı planlayan, bu konudaki deneyimini artırmak isteyen, bilimsel su altı projelerinde çalışmayı düşünen genç bilimadamlarına dalış tekniklerini öğreterek daha donanımlı hale getirmek, Türkiye'nin denizel zenginliklerinin ortaya çıkarılması, korunması ve nitelikli araştırmacı yetişmesine katkıda bulunma amaçlanıyor.

Su altı araştırmaları dünyasına adım atmak isteyen, su altıaraştırmaları yürüten ve dalış yöntemlerini öğrenmek isteyen lisans ve lisansüstü öğrencileri kampa başvurabilecek.

Kimlere öncelik verilecek?

Başvurularda biyoloji, arkeoloji bölümleri, su ürünleri fakülteleri ve tıp fakülteleri öğrencilerine öncelik tanınacak.

Başvurular, biltek.tubitak.gov.tr/etkinlikler/sualti/index.htm adresindeki formun doldurulup sualtitubitak.gov.tr adresine gönderilerek yapılabilecek.

Başvurusu kabul edilenler, konaklama, yemek ücreti de dahil olan 50 YTL'lik kamp ücreti ödeyecek.

Ulaşım ise başvurusu kabul edilen öğrenicilere ait olacak

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 495
favori
like
share