Namaza bir kaldırdı pir kaldırdı!

'Ömür Boyu Aşk' yazarı Tokpınar, 'Sabah Namazına Nasıl Kalkılır' ile yayın dünyasında yeni bir patlamaya yol açtı. Ve namaz seferberliği başladı. İşte
şaşırtıcı rakamlar:"Amacımız her yönüyle düşünülmüş bir namaz seferberliğidir. Bu çerçevede, namazı gündeme getiren ve namaz şuuru sağlayacak birçok etkinlik düşünüyoruz. Namaz hakkında yazan yazarlarla platformlar kuracağız. Namazı önemseyen vakıf, dernek, TV, radyo, gazete gibi kuruluşlarla namaz duyarlılığını arttıran faaliyetler yapacağız. Ayrıca namazı konu alan ilahî, şiir, film CD ve VCD’leri düşünüyoruz. Camilerde, okullarda, fabrikalarda, hatta çarşılarda ve geçitlerde namaz kitapları dağıtacağız. Önümüzde 3 Aylar var. 1 Eylül Miraç Kandili. Namazın farz kılınışının yıldönümü. İnşallah binlerce camiden binlerce kitap dağıtarak adeta bir 'namaz bayramı' kutlayacağız. Yüzbinlerce, milyonlarca insan namazda buluşacak" diyor yazar Cemil Tokpınar ve 'namaz seferberliğine' dönüşen 'kitap kampanyası' çerçevesinde neler olacağını şöyle özetliyor:

Camilerde ve büyük salonlarda, namaz konuşmaları, ilahiler, şiirler ve ikramlar yaparak "namaz şölenleri" organize edeceğiz. Bu kampanya, Rabbimizle barışma, buluşma ve kavuşma kampanyasıdır. Namazla ilgili o kadar çok etkinliğimiz olacak ki, bunların içinde namazından taviz vermeyen ve hayatının odağına namazı koyan namaza önem veren bir müminin hayatını anlatan muhteşem bir namaz filmi bile var. Hemen her konuda film olmasına rağmen, malesef bütün yönleriyle ve bütün haşmetiyle namazı konu alan bir sinema film şu ana kadar yok: İnşallah bu projemiz kapsaında o da olacak.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 569
favori
like
share
budda Tarih: 16.10.2007 18:39
tesekkurler ellerinize saglik
18.07.2007 10:33
sonicorcist Tarih: 27.08.2007 21:40
teşekkürler
ayse Tarih: 19.07.2007 01:21
tesekkurler ellerinize saglik