Tipik Türk kızı 1.90 boyunda, manken fiziğinde yakışıklı, kariyeri ve iyi bir eğitimi olan zengin genç erkeklerle evlenmek istediğini söyler. Bu yüzden belli bir yaşa kadar kimseyi beğenmez.

Fakat sonunda Şifo Mehmet boyunda, tipsiz, eğitimsiz, beş kuruşsuz tiplerle evlenirler. İşin ilginç yanı, mutlu olduklarını söylerler. Aradan geçen bir kaç yıl sonra çocuk olur ve geçim derdi başlar. Ondan sonra ya kaçarlar ya da zavallı şifoya boşanma davası açarlar.

Tipik Türk kızı kendini kaf dağının ardında görür. Hepsi kendini Cindy Crawford sanar ve bu havayla sokaklarda dolaşırlar. Her erkeğin onun için deli olduğuna ve ne derse yaptıracağına inanırlar. Onları bu ruh haline sokanlar da zavallı amele Türk erkeğidir. Halbuki bir kıza onu önemsemediğinizi hissettirirseniz bu her zaman lehinize işler.

Tipik Türk kızı malesef aptaldır. Genel kültür düzeyleri sadece pop şarkıcılarının isimleri ve şarkı sözleriyle kısıtlıdır. Ne politika, ne spor, ne bilim hakkında bir kaç cümle bir şey söyleyebilirler. Söyleyemezler çünkü kapasiteleri buna yetmez. Bunun için çaba da harcamazlar zaten.

Buna mukabil Türk erkeğini aptal olmakla ve kadınları seks aracı olarak görmekle suçlarlar. Onlara göre erkekler kadınların beynini keşfetmeli. Ulan ne varda neyi keşfedecek erkekler? Cristof Colomb olsa keşfedemez iddia ediyorum.

Genel kültürü zehir gibi olan istisna kızlar vardır. Fakat bunlar da ya çirkindir, ya ruh hastasıdır. Kendi içinde sorunlarını aşamamış sürekli dışarıyı suçlayan tiplerdir.

Ben şu ana kadar Einstein ayarında bir kadın duymadım hiç. Hele ki çevremde ” Şu kadın ne akıllı ama” türünden bir şey duyduğumu hatırlamıyorum. Duyduklarım genelde “Şu kadın ne kadar güzel” , “Şu kadın ne kadar uyanık” türünden nitelik içermeyen şeylerdi.

Tipik Türk kızının gelecek kaygısı yoktur. Belli bir yaşa gelene kadar aileden geleyi parayı çatur çutur yer. Yok dershaneydi, yok kuafördü. Evlendikten sonra da nasıl olsa keriz erkek bana bakar diye düşünür ve meslek sahibi olmak için hiç bir kaygı duymaz. Ayrıca paraları da yoktur. Hayat boyu hiç para biriktirmezler.

Sadece kısa vade de alacakları şeyler için para biriktirirler. Bunun dışında geleceğe yönelik asla para biriktirmezler. Evlendiklerinde getirecekleri tek şey çeyiz denen b.k püsür tabaklardır.

Tipik Türk kızı niteliksizdir. Hiç bir özelliği yoktur. Ne adam gibi bir işten anlarlar, ne anlamak için çaba gösterirler. Çoğuna sekreter veya muhasebeci olmak yeter.

Şu ana kadar hiç bir bilgisayar programcısı kadın veya elektrik prizini söküp takabilecek bir kadın-kız görmedim. Ellerinden hiç bir iş gelmez yemekten başka. Açıkçası çoğu doğru dürüst yemek bile yapamaz. Mantı yapmayı bilen kaç tane kız var acaba? Dünyanın ve Türkiye’nin en büyük aşçılarıda erkektir zaten. Tesadüfe bakınız!!

Türk kızı espriden anlamaz. Ne gülmeyi bilir ne güldürmeyi. Gider en dandik şeylere kahkayı basar (Yolda giden adamın düşmesi gibi). İnce bir espri yapıldığı zaman hiç bir şey anlamaz.

Gelelim güldürme olayına. İşte ondan hiç mi hiç anlamazlar. Bu yaşıma geldim hala beni adam gibi güldüren ( ince espri ile ) bir kız çıkmadı. İnsan yarım saat Cem Yılmaz izlese birşeyler kapar yahu.

Kendi kız arkadaşları arasında adetten tutun erkeklerin bile bilmediği bir çok şeyi konuşurlar. Buna rağmen duygularını ve güdülerini hep bastırır.

Tipik Türk kızı bilgisayardan anlamaz. Tek kullanabildiği şey chat veya muhasebe programlarıdır. ICQ ve bilimum chat programlarında türk kızının durtusu bir kalkmıştır ki sormayın.

Gören de Bill Gates’le söyleşi yapıyorsun sanır. Çoğu da konuşmaz zaten. Aklı sıra böyle yapınca ulaşılmaz olduğunu düşünür. Oysa ki ICQ’daki “Sadece listemden mesaj al” özelliğinden haberleri yoktur. Olmasına imkan yoktur çünkü bu program onlara epey ağır gelmektedir.

Resim yollarsın, almayı bilmez, yolla dersin “O nasıl oluyor?” der. Yani uzanıp elimle yakalasam çoğunun kafasını monitöre sokardım direk.

Tipik Türk kızı bilimkurgu, karate ve polisiye filmlerini sevmez. Aşk filmlerine ise bayılır. Titanic gibi filmlerde hüngür hüngür ağlarlar ne hikmetse.. Bunun bir felaket filmi olduğu kısmı ise hiç hatırlanmaz. Çünkü kızın aklı başka yerde..

- Titanik’e gitmişmiydin kız?

- Ayy evet kızz. Çok hüzünlendik.. Hüngür hüngür ağladım inanır mısın? Hele o çocuğun geberdiği sahne varyaaaaaa..

Onlar için spor sadece yağ bağlayınca zayıflamak için bisiklet ve bodyflex’tir. Onunda içine ederler zaten. Yanlış çalışma, aşırı yüklenme ve ağırlıktan dolayı güzelim bisiklet iki haftada hurdalık hale gelir. Ve bun sonunda bir arpa tanesi kadar zayıflamazlar.

Bir çok kadın evlendikten sonra şişmeye başlar. Vücut biçimi bozulur. Sonra da duba gibi olurlar ve “Neden erken ölüyoruz yahu? Avrupa’da adamlar 80-90 yaşına kadar ortalama yaşıyor!” derler. Yahu o kadar kilo ile herhalde çabuk gidersin. Sağlıklı beslenmek denen şey Türk kız ve kadınlarında malesef yoktur.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 5151
favori
like
share
zorema Tarih: 28.11.2008 21:42
böyle diyosunuz ama biz kızlar olmadan yaşayamazdınız
ozannnnnnnnnn Tarih: 24.11.2008 17:00
YANLIŞ OLMUŞ
evilpuppet Tarih: 19.11.2008 23:36
asdasd
security_asker Tarih: 06.07.2008 10:44
eline sağlık
mtn88 Tarih: 22.06.2008 17:17
Teşekkürler paylaşım için
mtn88 Tarih: 22.06.2008 13:59
hehe
eskitoprak Tarih: 20.06.2008 12:04
[COLOR="Pink"]@for you tamam tamamda butun kizlarda aynim ayarda hemen hemen hepsi yani
10 tane kiz topla sor en cok hangi sanatciyi seviyorsun bak sana ne cevap verecekler
for you Tarih: 20.06.2008 11:56
ismim bertina aslen italyanım doğma büyüme antalyada yaşıyorum ama şunu söylemekten fayda görüyorum bu yazıyı yazarak o tipik türk kızları kadar olmuyormusun çünkü bazen tipik bir türk kızı olmak gereki,yor bu hayatta herkes mükemmel olursa halimiz iyimi olur sence
eskitoprak Tarih: 20.06.2008 11:25
bugun tamamini okudum cokta guldum gercekler bazi yerleri tarihte kalmis ama halen vardir:72::72: