Edie
Factory Girl: Edie
[COLOR="royalblue"]Yönetmen
George Hickenlooper

[COLOR="royalblue"]Senaryo
Aaron Richard Golub
Captain Mauzner

[COLOR="royalblue"]Oyuncular
Sienna Miller
Guy Pearce
Hayden Christensen
Jimmy Fallon
Jack Huston
Armin Amiri
Tara Summers
Mena Suvari
Shawn Hatosy

[COLOR="royalblue"]Tür
Biyografi - Dram

[COLOR="royalblue"]Görüntü Yönetmeni
Michael Grady

[COLOR="royalblue"]Müzik
Ed Shearmur

[COLOR="royalblue"]Gösterim Tarihi
20 Temmuz 2007 Cuma

Ülke
ABD[COLOR="royalblue"]Konusu:

Zengin bir ailenin güzel, yetenekli ve karizmatik kızı olarak dünyaya gelen ve hayatına renk katmak için 60’lı yılların ortasında New York’a taşınan Edie’nin, zamanın aykırı sanatçısı Andy Warhol ile tanışmasıyla tüm hayatı değişir. Warhol’ın bohem ve yaratıcı cenneti olarak bilinen ve önceden bir şapka imalathanesi olarak kullanılan ‘Fabrika’sına heyecanlı bir giriş yapan Edie, burada isimleri sonradan tüm dünyada birer marka olmuş müzisyenler, şairler, sanatçılar ve oyuncularla bir araya gelme fırsatını yakalar.

Gündüz ‘underground filmler’de rol alırken, gece tüm New York’lu sanatçıların katıldığı çılgın partilere katılır. O sıralar efsane müzisyen Billy Quinn - Bob Dylan - (Hayden Christensen) ile tanışır ve onunla tutku dolu bir aşk yaşamaya başlar. Ancak hızla içine sürüklendiği uyuşturucu batağı hem hayatındaki en önemli arkadaşı Warhol’ın, hem de sevgilisi Quinn’in bir anda kendisini dışlamasına sebep olur.

Girdiği bunalım ve ne kadar çabalasa da kurtulamadığı bağımlılıkları bu kırılgan küçük kızı ve bir zamanların güzel prensesini önlenemez bir sona götürecektir.

Beğeniler: 2
Favoriler: 2
İzlenmeler: 379
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 10:55
paylaşım için sağol
tozkoparan Tarih: 17.08.2007 08:19
SAĞOLASIN TEŞEKKÜRLER