futbol tarihinde bir ilk Almanya'da yaşanacak. Almanya futbol tarihinin ilk şampiyonu tam 113 yıl sonra belli olacak. 1894'teki şampiyonanın finalinde mücadele edecek takımların birinin sahaya çıkmaması nedeniyle oynanamayan final maçı cumartesi günü yapılacak. Finalin ilk maçı ay başında oynanmış ve Hanau ile Viktroia Berlin arasındaki maçı Viktoria 3-0 kazanmıştı.
400 KM YOLU GELEMEDİLER
1894'teki ilk Almanya şampinosı finalinde Viktoria ile Hanau'nun karşı karşıya gelmesi gerekiyordu. Ancak konuk Hanau 400 kilometrelik seyahatin masraflarını karşılayamayacağı gerekçesiyle maça çıkmadı. Bunun üzerine maç oynanamadı. Viktoria şampiyon sayıldı ama Almanya Futbol Federasyonu'ndan da bir karar çıkmadı.

İki takım arasındaki "Şampiyon kim?" çekişmesinin yanıtı önümüzdeki cumartesi günü, aradan geçen 113 yılın ardından belli olacak. Bu ayın ilk günlerinde oynanan ilk maçı Viktoria Berlin 3-0 kazanmıştı.

TARİH TEKERRÜRDEN İBARETTİR !..

İşin ilginç yönü, ilk maçı sahasında 3-0 kaybeden Hanau kulübü, tıpkı 113 yıl önce olduğu gibi yine Viktoria'nın sahasına nasıl gideceğini dert ediyor !.. "Futbolun ruhu adına mükemmel bir olay olacak" diyen Hanau Başkanı Thomas Tamberg, 113 yıl önceki sorunlarının ise henüz çözülemediğini ifade ediyor. Kulüp seyahat masraflarını karşılayacak bir sponsor arıyor !..

İKİ TAKIM DA BÖLGESEL LİGDE
19. yüzyılın sonlarında Alman futbolunda çok önemli rol üstlenen iki ekip artık eski günlerinin çok uzağında. İki takım da şu anda bölgesel liglerde mücadele ediyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 293
favori
like
share