Şüphe
Disturbia
[COLOR="royalblue"]Yönetmen
D. J. Caruso

[COLOR="royalblue"]Senaryo
Carl Ellsworth
Christopher B. Landon

[COLOR="royalblue"]Oyuncular
Shia LaBeouf
Carrie-Anne Moss
David Morse
Amanda Walsh
Elyse Mirto

[COLOR="royalblue"]Tür
Macera
Görüntü Yönetmeni
Rogier Stoffers

[COLOR="royalblue"]Müzik
Geoff Zanelli

[COLOR="royalblue"]Gösterim Tarihi
03 Ağustos 2007 Cuma

[COLOR="royalblue"]Ülke
ABD

[COLOR="royalblue"]Yıl
2007

[COLOR="royalblue"]Konusu

Kale Brecht, babasının kazayla trajik ölümünden sonra girdiği bunalımı atlatmaya çalışan sorunlu bir gençtir. Asık yüzlü, içine kapanık ve çekingendir. İşlediği küçük bir suçtan dolayı yargıç tarafından ev hapsi cezasına çarptırılır. Annesi Julie ise evin geçimini sağlayabilmek için gece gündüz çalışmaktadır. Tek isteği kayıtsız ve bezgin davranışlarda bulunan oğlunun ihtiyaçlarını karşılayabilmek, ona babasının eksikliğini hissettirmemek ve iyi bir gelecek sağlayabilmektir.

Evinin duvarları adeta Kale’in üzerine üzerine gelmektedir. Zaman geçirebilmek için tüm ilgisini pencerenin dışındaki komşu evlerine yöneltince röntgenci bir genç olup çıkar. Gözetlediği evler arasında, sorunlu geçmişinden kaçmak için yeni taşınan güzel komşu kızı Ashley de vardır.

Yerel gazetelerde esrarengiz adam kaçırma olaylarıyla ilgili haberler çıkmaya başlayınca Kale tüm dikkatini komşularından orta yaşlı gizemli adama yöneltir. Genelde sessiz ve sakin bir yer olan kasabada terör estiren seri katilin kapı komşusu olduğuna ikna olmaya başlamıştır. Gözetlemeyi takıntı haline getirerek komşusunun attığı her adımı izlemeye başlar. En küçük hareket,nüans ve detayları bile not almaktadır.

Elinde inandırıcı herhangi bir kanıt olmadığı halde kendini birtakım önlemler almak zorunda hisseder. Kuşkularının sağlamasını yapabilmek için güzel komşusu Ashley ile arkadaşı Ronnie’den yardım ister. Ev hapsinde olduğundan tüm bunları evinin sınırlarını aşmadan yapmak zorundadır.


[YOUTUBE]8pVa-oEwrjQ[/YOUTUBE]

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 477
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 10:59
bildgilendirdiğin için sağol
tozkoparan Tarih: 17.08.2007 08:16
SAOĞOLASIN TŞKRLR
eskitoprak Tarih: 01.08.2007 15:59
verdigin bilgiler icin tesekkurler