KÜTAHYA (İHA) - Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde, Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi'nde görevli dahiliye uzmanı Sebahattin Altıntaş, artan hava sıcaklıklarına karşı vatandaşları uyardı.

Güneş ışınlarının faydası olduğu kadar özellikle çocuk ve yaşlılara zarar verdiğini ifade eden Altıntaş, vücudun birçok yerinde olduğu gibi cilt üzerinde de olumsuz etkilerinin bulunduğunu söyledi.

Cilt kanserinin tek sebebinin güneş ışınları olmadığını ancak, cilt kanserinin gelişmesinde etkili olduğunu vurgulayan Dr. Sebahattin Altıntaş, "Cilt kanserinin tek sebebi güneş ışınları değildir. Burada yaş, genetik, sanayide kullanılan kimyevi maddeler gibi birçok faktör vardır. Güneş ışınlarına doğrudan maruz kalınması da cilt kanserini kolaylaştıran etkenlerden biridir. Bilhassa güneşin yoğun olduğu saatlerde vatandaşlara kesinlikle dışarı çıkmamalarını tavsiye ediyorum" dedi.
Altıntaş, güneşten korunmak için kullanılan kozmetik ürünlere de işaret ederek, "Bu tür kozmetik ürünler faydalı olabiliyor. Ancak kesinlikle şuurlu bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirde olumsuz sonuçlar doğurabilir" diye konuştu.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 467
favori
like
share
VULKAN Tarih: 23.08.2007 17:11
teşekürler ellerine sağlık
CADIKIZ Tarih: 31.07.2007 15:40
[COLOR="YellowGreen"]Gecen haberlerde izledim zonne bank,yani solaryuma gidenler daha cok dikat etmesi gerekiyomus cilt kanseri yapiyomus aslinda biliyorumda ama insan yinede vazgecmiyo mesala ben:72:ama gercekten cok korktum aslinda cok fazla gidilmemesi gerekiyo onun burda yasakladirlar 18,yasindan kucukler giremicek..
ama ben yinede gunes brozlugunu degismem hicbirseyede ama gunes gordugumuz yokki neyapalim:5:
SU-PERISI Tarih: 31.07.2007 10:35
Özellikle bronzlaşmak için güneşlenenlerin çok daha dikkatli olması gerekir.Güneşe çıkarken veya güneşlenirken mutlaka koruyucu kullanmak gerekir.teşekkürler aspendos