Leonardo da Vinci'nin romanlara konu olan "Hz. İsa'nın Son Akşam Yemeği" adlı tablosunda, bir şifre daha bulundu. Bilgisayar uzmanı Slavisa Pesci, tablonun üzerine, özel bir teknik kullanarak aynı tablonun aynadaki görüntüsünü koydu.


Ortaya çıkan sonuç çok şaşırtıcı, zira tabloda normalde var olmayan iki karakter, bu görüntüde esrarengiz bir biçimde beliriveriyor. Hz. İsa'nın yanında, kucağında bir bebek tutan bir kadın görülüyor. Bu kadının Mecdeli Meryem olduğu ve Da Vinci Şifresi romanında da iddia edildiği şekilde Hz. İsa'nın bebeğini tuttuğu iddia ediliyor. Masanın ucunda ise bir şövalyenin oturduğu görülüyor.


Pesci'nin ilginç çalışmasını yayınladığı leonardodavinci.tv, codeicedavinci.tv, cenacolo.biz ve leonardo2007.com siteleri, aşırı ilgi yüzünden çöktü. Son 10 günde siteye 15 milyon kişi girdi.

DA VİNCİ ŞİFRESİ NEDİR?

Yazar Dan Brown’un "Da Vinci Şifresi" adlı kitabında Hıristiyanlığın kutsal emanetlerinden "Kutsal Kase"nin sırrı konu ediliyor. Satış rekorları kıran kitaptan beyaz perdeye de aktıran romanda, Harvard Üniversitesi Simge-Bilim Profesörü Robert Langdon, Paris’te iş gezisindeyken, gece yarısı, Louvre’un yaşlı müdürünün ölü bulunduğu haberini alır. Langdon ve yetenekli Fransız kriptoloji uzmanı Sophie Neveu, cesedin yanındaki ipuçlarını takip ederek garip esrar perdesini aralamaya başlarlar. İzler onları Da Vinci’nin ünlü Mona Lisa tablosuna götürür. Büyük usta "kutsal kase" sırrını herkesin görebileceği bir yere, tablonun içine gizlemiştir.

Olay yaratan kitapta, Katoliklerin İsa Peygamber'in “Tanrı'nın oğlu” olduğu inancına karşı tezler yer alıyor. Kitaba göre İsa sadece bir “insan”. Üstelik Katolik alemi tarafından fahişe olarak tanımlanan Maria Magdelena ile evli ve soyu devam ediyor.

Hıristiyan dünyasında İsa’nın son yemeğinde kullandığı kupaya ’Kutsal Kase’ deniyor. Çarmıha gerilmesi sırasında İsa’nın akan kanının bu kasede toplandığına inanılıyor. Bütün yaraları iyileştirme gücü olduğuna inanılan kase yüzyıllardır aranıyor. Kutsal Kase, Hıristiyan dünyasında birçok söylence ve halk hikayesinin de kaynağı.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 463
favori
like
share
pisipisi Tarih: 28.08.2007 23:11
teşekkürler
VULKAN Tarih: 24.08.2007 09:36
teşekkürler
Sari Menekse Tarih: 03.08.2007 02:56
[QUOTE=uykusuz54;1974040]DA VİNCİ BİR DAHİ


heya ne demezsin
bilgisayar uzmanini tebrik ederim.sifreleri tek tek cözüyorlar ne güzel :61:
uykusuz54 Tarih: 02.08.2007 23:49
DA VİNCİ BİR DAHİ
Espresso Tarih: 02.08.2007 00:35
tşklr
varolcan Tarih: 01.08.2007 22:11
bilgi için teşekkürlerr