= BİTMEYEN AŞKIN ÖYKÜSÜ=Yazın en sıcak günLeriydi.Kızgın güneş acımadan yakıyordu bedenLeri.
Genç kız herşeyden,bütün yaşayacakLarından habersiz hayattan bezmiş bir şekiLde yedi yaşından beri gitmediği üLkesine yeniden gidiyordu.AsLında istemeyerek,zorLa gidiyordu.Nerden biLecekti ki bu üLkenin güzeLLikLerini bir kişiyLe tanıştıktan sonra farkedeceğini...
Kız büyük bir mutsuzLukLa üLkedeki akrabaLarının yanına gitti.HaLa o muhteşem güzeLLiği görememişti.Ama çok sürmedi görmemesi.İşte o güzeLLik tam karşısındaydı.üLkenin prensi karşısındaydı.O an bütün güzeLLikLErin farkına vardı.İLk görüşte hayatını adayacağı adamın o oLduğunu anLamıştı.Artık o üLke onun için herşey demekti.
Herşey güzeLdide peki ya prens seviyo muydu bu kızı?BakışıyorLardı fakat kız emin değiLdi prensin duyguLarından.Ve mektupLaşmaya başLadıLar.GizLice bir yerde buLuşmaya karar verdiLer.Bu buLuşma çok kısa sürdü.Sadece biraz konuşma fırsatı buLabiLdiLer.
Zaman çok çabuk geçiyordu.Kızın yaşadığı üLkeye gitme zamanı geLmişti.Hayatının en zor günüydü o gün.AyrıLık zamanı geLmişti.OnLar istemeseLerde kız gitmek zorundaydı.Kız ağLayarak son kez eLini tutup öpmüştü ve "tanıştığıma memnun oLdum"demekten başka birşey yapamadı.Etraf çok kalabaLıktı.Prens ise kuLağına "iyiki tanışmışız"diye fısıLdadı.
Genç kız üLkesinde mutsuz bir şekiLdeyaşamaya devam ediyordu.Tabiki buna yaşamak denirse...
Bir gün kız deniz kenarında tek başına otururken bir geminin yakLaştığını gördü.Kaptanın yavaş yavaş kendisine doğru yatkLaştığını farkedince ayağa kaLktı.O kaptan prensti.Kız birden görünce koşarak boynuna atLadı.Hasret giderdiLer.Daha sonra prens kıza bir tekLifte buLundu."BenimLE beraber ömrünün sonuna kadar bu gemide yaşamak ister misin?"dedi.
Kız oLdukça şaşırdı.Birkaç dakika sonra kendine geLerek "ben ilk gördüğüm anda hayatımı sana adamaya karar verdim.Ölene kadar seninim"dedi.Ve kızLa prens gemiye binerek çok uzakLara gittiLer.
Aradan yıLLar geçti.PrensLE prensesin tek başLarına bindikLeri gemiden onLarı çocukLarı çıkarttı.AiLe yeterince genişLemişti.OnLar artık anneanne ve dedeydiLer.Gemiden iki ayrı tabutLa çıkartıLdıLar.İlk defa bedenLeri birbirinden ayrıydı fakat ruhLarı haLaa birLikte....

Beğeniler: 3
Favoriler: 1
İzlenmeler: 372
favori
like
share
Espresso Tarih: 02.08.2007 22:09
cok guzel tekrar tekrar ellerın dert gormesın tesekkurler..
CADIKIZ Tarih: 02.08.2007 15:40
[COLOR="YellowGreen"]Paylasimin icin tesekkurler,guzel bir hikaye idi.