Hangi forma daha güzel?

Dünyada büyük bir hayran kitlesini arkasında sürükleyen futbol sektöründe oyuncuları, teknik direktörleri, başkanları ne kadar sevsek de, hepsi gelir geçer. Yaşayan tek şey ise kulüp isimleri ve onların formalarıdır. Son yıllarda özellikle Avrupa’nın ünlü kulüplerinin klasik renklerinin, hatta forma çizgilerinin dışına çıkarak ürettikleri formalar, büyük ilgi görüp satışlarından büyük paralar kazanılırken, bu rüzgar Türkiye’de de esmeye başladı.
Hürriyet Gazetesi'nin haberi:

10 Ağustos Cuma akşamı başlama vuruşu yapılacak Süper Lig’in her zamanki gibi şampiyon adayı olan üç büyükleri, tanıtımı yapılan yeni formalarıyla görücüye çıkmaya hazırlanıyor. Renkleri, dizaynları ve kaliteleriyle kulüplerin store’larında satışa sunulan devlerin formalarını Türkiye’nin ünlü modacılarından Yıldırım Mayruk, Faruk Saraç ve Dilek Hanif, Hürriyet için yorumladı.

Üç modacı, Fenerbahçe’nin ses getiren turkuaz renkteki formasını ön plana çıkarıp beğenirken, Beşiktaş’ın yeni tasarımıyla heyecan yaratacağı, Galatasaray’ın ise klasik çizgilerini koruduğu görüşünde birleştiler.

YILDIRIM MAYRUK
"Fenerbahçe’nin seçimi egzotik"
"Ben yarı Fenerbahçeli, yarı Galatasaraylı ilginç bir insanım. Bu nedenle tanıtılan yeni formaları büyük bir ilgiyle takip ettim. Beşiktaş ve Galatasaray’ın formalarını iyi inceleyemedim. Ancak, Fenerbahçe’nin yeni formaları harika. Özellikle turkuaz renkte olanı çok etkileyici ve egzotik. Bu formayı beğendiğimi ve çok etkilendiğimi söyleyebilirim. Her şeyden önce alışılmış, parçalı veya çubuklu formalardan çok daha sıcak. Açık renkli olması nedeniyle iç açıcı. Göze hoş ve sempatik geliyor. Ben şahsen maça gitsem, sahada Fenerbahçe’yi böyle bir formayla görmek isterim. Kontrast renklerden kaçınmak çok akıllıca. Bu nedenle sarı beyaz renklerden oluşan diğer formayı da beğendim. Dilerim takıma bu formalar uğurlu gelir ve Avrupa’da başarıya koşarlar."

FARUK SARAÇ
"Beşiktaş’a çubuk G.Saray’a parçalı"
"Ben de uzun yıllar profesyonel futbol oynadım. Adanaspor, Beşiktaş ve Karagümrük takımlarının formalarını giydim. Renklerin, takımlar üzerindeki etkisi tartışılmaz bir gerçektir. Ben geçen sezon Fenerbahçe için yapılan 100. yıl formalarını sevmemiştim. Oysa bu sezon öncesi tanıtılan turkuaz renkli formalar büyüleyici. Bunun taraftarlar üzerinde büyük etki yaratacağını sanıyorum. Aynı görüşlerimi sarı beyaz formalar için söyleyemeyeceğim. Biraz soluk izlenim sundu. Beşiktaş formalarını gazetelerde gördüm. Çubuklu forma onlara daha çok yakışıyor. Tasarım farklılıkları güzel. Bence çok değişim yapmadan, imajı sarsmadan formalar üretilmeli. Böyle bakınca klasik formasını en fazla koruyan Galatasaray. Modernize edilen klasik parçalı ve dört parçalı formaları çok güzel. Yakıştığı da gerçek. Yöneticiler ürün satışı için forma değil, diğer yan ürünlerde oynama yapmayı tercih etmeli."

DİLEK HANİF
"Turkuaz seyirciye pozitif enerji verir"
"Fenerbahçe formalarının tanıtıldığı defilede en fazla sarı beyaz formaları beğendim ve çok modern buldum. Sanki yazlık, baharlık formalar gibi olmuş. Renk kombinasyonu harika. Yurt dışı maçlarında giyme hedefiyle yapılan turkuaz formalar ise gerçekten radikal bir değişimi yansıtıyor. Turkuaz renk giyene ve izleyene pozitif bir enerji sunar. Ayrıca herkesin bildiği gibi bu renk Türkiye’yi temsil eden bir renktir. Seçenleri tebrik ediyorum. Çok doğru bir tercih."

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2188
favori
like
share
MARDINLI1986 Tarih: 28.09.2007 04:44
[QUOTE=aXikartaL;2020608]aSLıNDa Fb nin turkuaz renkli forması güsel ancak Fenerbahçenin ana Renkli Sarı-lacivert :85:

Beşiktaş zamanında Kırmızı renKli forma giyiyodu diYe FB yi saVunanLar iÇinde şöyLe bi şey diyim Beşiktaşın ana RenKLeri SiYah-Beyaz ara Renk olarak senelerdir KırMızıyı Kullanıoruz. Beşiktaşta aynı şeyi yapsa ben Yine sewMem :5::18:

tarihte bilmek gerekir,

fenerbahcenin ilk renklerinde turkuaz vardi yani turkuaz öyle

kafandan secilmedi Fenerin tarihindede var..
GS2004 Tarih: 25.09.2007 18:51
Tabiki Galatasarayin formasi:85:
tekkursun68 Tarih: 25.08.2007 18:46
[QUOTE=FreddyKrueger;2019818] [url]http://www.main-board.com/spor-genel/54958-spor-bolumu-kurallari.html[/url]

özür dilerim bi an icin kendimi serbest kürsüde zannetmisdim
aXikartaL Tarih: 25.08.2007 15:56
aSLıNDa Fb nin turkuaz renkli forması güsel ancak Fenerbahçenin ana Renkli Sarı-lacivert :85:

Beşiktaş zamanında Kırmızı renKli forma giyiyodu diYe FB yi saVunanLar iÇinde şöyLe bi şey diyim Beşiktaşın ana RenKLeri SiYah-Beyaz ara Renk olarak senelerdir KırMızıyı Kullanıoruz. Beşiktaşta aynı şeyi yapsa ben Yine sewMem :5::18:
aXikartaL Tarih: 25.08.2007 15:51
bJk çuBuKLu foRMa tabiKi :85:
FreddyKrueger Tarih: 25.08.2007 10:20
[QUOTE=fenerbahce_1907;1992218][FONT="Arial Black"]yani fenerbahcelilere göre bizim forma güzel
6s lere göre onlarin formasi güzel ve
bjk ya göre onlarinki güzel :9:

[url]http://www.main-board.com/spor-genel/54958-spor-bolumu-kurallari.html[/url]
shag Tarih: 24.08.2007 20:43
her zaman her yerde fenerhahce
BURSALI1963 Tarih: 24.08.2007 20:18
oyLar GaLatasaray 'a cevrıLmıs durumda!
lazzo_mami61 Tarih: 23.08.2007 10:12
trabzonsporun forması hepsinden güzel