Georgia Yasası
Georgia Rule
[COLOR="deepskyblue"]Yönetmen
Garry Marshall

[COLOR="deepskyblue"]Senaryo
Mark Andrus

Oyuncular
Jane Fonda
Lindsay Lohan
Felicity Huffman
Dermot Mulroney
Cary Elwes
Garrett Hedlund
Hector Elizondo
Dylan McLaughlin
[COLOR="deepskyblue"]
Tür
Dram - Komedi - Romantik

Görüntü Yönetmeni
Karl Walter Lindenlaub

[COLOR="deepskyblue"]Müzik
John Debney

[COLOR="deepskyblue"]Gösterim Tarihi
03 Ağustos 2007 Cuma
[COLOR="deepskyblue"]
Ülke
ABD

[COLOR="deepskyblue"]Yıl
2007[COLOR="deepskyblue"]
Konusu


Asi genç kız Rachel çığlık atıyor, küfür ediyor, içki içiyor, aklından geçeni söylüyor ve genelde kontrol edilemiyor. En son yaptığı araba kazasıyla Rachel, annesi Lilly’nin San Francisco’daki evinde en son kuralı yıkıyor. İçinden geldiği gibi hareket eden ve ele avuca sığmayan kızını götürecek yeri kalmayan Lilly, sonunda asla dönmemeye yemin ettiği tek yere götürüyor – annesinin Idaho’daki evine.

Matriarch Georgia tipik bir sevimli, insanın üzerine titreyen bir büyükanne değil. Bir takm kırılamayacak kurallarla hayatını yaşıyor ve evine gelen herkesten de aynısını yapmasını istiyor; önce Tanrı geliyor, hemen arkasından çok çalışma. Artık genç kadının yetiştirilmesi üstüne kaldığına göre, Rachel’ın öfkesinin ardındaki nedenleri anlamak için sabırlı davranması gerekmektedir.

Ama Rachel ıstıraplı yaz tatiline dayanamayıp küçük kasabayı sarsmaya başlayınca, Georgia torununda bir şeylerin değiştiğini fark etmeye başlar. Bir biçim ve sorumluluklar verilince, kalkanını indirir ve özellikle de kendi annesine karşı şefkatli olmayı öğrenir. Onun yolculuğu, üç kadını da, gömülü sırların açığa çıkması ve ne olursa olsun, aile bağlarının asla kopamayacağını anlamalarını sağlayan bir yöne doğru götürür.


[YOUTUBE]sqvvtx6lXcU[/YOUTUBE]

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 438
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 11:01
paylaşım için sağol
tozkoparan Tarih: 17.08.2007 08:14
SAĞOLASIN EMEĞE SAYGI