Beykent Üniversitesi
(İstanbul)


Kampüslerimiz
Beykent Üniversitesi Beykent Merkez Kampüsü
Üniversitemiz Beykent Merkez Kampüsü İstanbul ili Büyükçekmece ilçesi sınırları içinde, Beylikdüzü Beykent yerleşim bölgesinde kurulmuştur.
İstanbul’un yeni uydu kentleri arasında adını sıkça duyduğumuz Beylikdüzü, Beykent yerleşim bölgesini kapsamakta, yeni İstanbul kent yaşamının barınma, alışveriş merkezleri, hastane, fuar ve oyunalanlarını içermektedir. Tatilya, TÜYAP, Carrefour, Bauhaus ve Migros gibi büyük ticaret, kültür ve eğlence merkezlerini kapsayan 2 km. çapındaki alanın içindedir.
16.000 m² kapalı alanı bulunan eğitim kompleksimizde modern eğitim alanları, laboratuvarlar, atelyeler, stüdyolar, cep sineması, konferans salonu, sanat merkezi, açık ve kapalı spor alanları, alışveriş merkezi yer almaktadır.
Beykent Üniversitesi Taksim Kampüsü
Üniversitemizin İstanbul İli, Beyoğlu ilçesi sınırları içerisinde yeralan, Türkiye’nin kültür ve sanat alanında en önemli bölgesi Taksim Sıraselviler Caddesinde 5000 m2 kapalı alana sahip olan Beykent Üniversitesi Taksim Kampüsünü 2003-2004 eğitim-öğretim yılında öğrencilerimizin hizmetine sunmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.
2003-2004 eğitim-öğretim yılından itibaren Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-TV, Tekstil Tasarımı İletişim Tasarım, Grafik Tasarım ve Oyunculuk; Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Mimarlık ve İç Mimarlık Bölümleri öğrencileri eğitim ve öğretimlerine Taksim Kampüsünde devam ediyor. Bu öğrencilerimizin bazı dersleri 2002 yılında eğitime başlayan Ortaköy Eğitim Merkezimizde yapıldı.

Beykent Üniversitesi Ortaköy Eğitim Merkezi
Ortaköy Eğitim Merkezi, İstanbul ili, Beşiktaş ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. 03 Ekim 2003 tarihinde açılışı gerçekleştirilen modern eğitim araç gereçleriyle donatılmış olan merkezde, Yabancı Diller Yüksek Okulu İngilizce Hazırlık Eğitimi, Yüksek Lisans Eğitimi ve Sürekli Eğitim Programları öğretimi yapılmaktadır.
Beykent Üniversitesi Ayazağa Kampüsü
Üniversitemizin İstanbul İli Şişli ilçesi sınırları içerisinde yeralan, 5000 öğrenci kapasiteli Ayazağa Kampüsü’nün yapım çalışmaları hızla devam etmektedir. Derslikleri, kütüphanesi, sanat merkezi, konferans salonları, laboratuvarları, atelyeleri ve stüdyoları ile Türkiye’nin en modern eğitim kampüsü olmaya aday olan Ayazağa kampüsü’nün 2004 yılında tamamlanarak, 2004-2005 eğitim-öğretim yılında eğitime başlaması planlanmaktadır.
Beykent Eğitim Kurumları
Beykent Eğitim Kurumları’nın temeli, Beykent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Adem ÇELİK tarafından 1990 yılında Özel Beykent İlköğretim Okulu, Özel Beykent Lisesi ve Özel Beykent Anadolu Lisesi’nin kurulması ile atılmıştır. Beykent yerleşim projesi mimarı Adem Çelik kendi adıyla anılan ilköğretim okulunu yaptırarak 1990 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nabağışlamıştır. 1997 yılında Beykent Eğitim Kurumları bünyesinde Özel Edirne Beykent Lisesi ve Özel Edirne Beykent İlköğretim Okulu kurulmuştur. 2001 - 2002 eğitim -öğretim yılında İstanbul ve Edirne’de bulunan Beykent Okulları’nda 1100 öğrenci öğrenim görmektedir.
Beykent Üniversitesi’nin vizyonu; dünya standartlarında çağdaş ve bilimsel düşünce sistemini benimseyen, teknolojik altyapısı ve donanımı ile bilgi kaynaklarına hızla ulaşabilen, kendi tarihinden ve kimliğinden güç alarak geleceğe yön verebilen, bilimin etik değerlerine bağlı bireyler yetiştirmek; ulusal ve uluslararası düzeyde rekabet edebilen, her alanda kendine güvenen, bilgi çağının gereklerini yerine getiren bir dünya üniversitesi olmaktır.

Beykent Üniversitesi tüm birimleri ve çalışanları ile birlikte, çağdaş dünyada yaşanan kentleşme olgusuna paralel olarak öğrencilerine şehirleşme kültürünü de yaşatan bir "Kent Üniversitesi"dir. Üniversitemiz, Türkiye’de ve dünyada yaşanan bilim ve eğitim anlanındaki gelişmelere paralel olarak eğitim ve araştırma çalışmalarını son hızla sürdürmektedir. Vizyonumuz “Beykent Üniversitesi Bir Dünya Üniversitesidir” sloganını daha da güçlendirmektir.
Adem Çelik-Beykent Eğitim Vakfı ve Beykent Üniversitesi
Adem Çelik-Beykent Eğitim Vakfı, 1996’da Adem Çelik tarafından kurulmuştur. Bu vakfa ait olan Beykent Üniversitesi 09.07.1997 tarih ve 4282 sayılı yasayla kurulmuş, kamu tüzel kişiliğine sahip bir vakıf üniversitesidir. 1997-1998 akademik yılında eğitim-öğretime başlayan Beykent Üniversitesi’nde bugün 4 fakülte, 12 bölüm, 1 Yabancı Diller Yüksekokulu, 1 Meslek Yüksek Okulu ve 2 enstitüde eğitim-öğretim sürdürülmektedir.
Bugün Beykent Üniversitesi yaklaşık %22’si burslu olmak üzere, toplam 4200 öğrencisi, seçkin akademik kadrosu, dünya standartlarında teknik donanım ve uygulama alanı ile ihtiyaçlar doğrultusunda kendini yenileyebilen farklı bir kurum olarak varlığını sürdürmektir.
Toplu Taşım Araçlarıyla:
Atatürk Hava Limanına 20 Km uzaklıkta, İstanbul-Edirne (E-5) Karayolu üzerindedirHTY58 -Gürpınar - Yenibosna Metro Hattın uzunluğu (gidiş -dönüş):50,1 KM Sefer süresi (gidiş-dönüş): 140 dakika
145M-Kavaklı (Beylikdüzü)-Mecidiyeköy (Ekspres) Hattın uzunluğu (gidiş -dönüş):90,7 KM
Sefer süresi (gidiş-dönüş):130 Dakika
HTY18- Hadımköy Yenibosna Metro Hattın uzunluğu (gidiş -dönüş): 78,8 KM Sefer süresi (gidiş-dönüş):150 dakika
HTY48-Mimarsinan- Yenibosna Metro Hattın uzunluğu (gidiş -dönüş):66,6 KM Sefer süresi (gidiş-dönüş):120 Dakika
145T- Kavaklı (Beylikdüzü)-Taksim Hattın uzunluğu (gidiş -dönüş): 100,1KM Sefer süresi (gidiş-dönüş):150 Dakika
HTY38-Tepecik- Yenibosna Metro Hattın uzunluğu (gidiş -dönüş):56,6 KM Sefer süresi (gidiş-dönüş): 130 Dakika
Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı
Spor tesislerinden yalnızca Beykent Üniversitesi öğrenci ve çalışanları yararlanabiliriler. Bu nedenle sizden istendiğinde spor salonu, yüzme havuzu gibi tesislere girişte kimliğinizi göstermeniz gerekmektedir.

Spor Salonu: Spor Salonumuzda; Futbol dışındaki diğer sportif etkinlikler için daha önceden Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığından randevu almak koşulu ile 17.30-19.30 saatleri arasında öğrencilerin kullanımına açıktır. Spor salonumuzda basketbol ve voleybol takımımız haftanın 4 günü okul takımıyla çalışma yapmaktadır. Bu çalışmaya veya kendi takımınızı oluşturup okul içindeki turnuvalara katılabilirsiniz. 5 Aralık Cuma’dan itibaren her Cuma kendi oluşturduğunuz takımlarla 17:30 - 19:30 arasında basketbol salonunda olacak turnuvalara katılabilirsiniz. Voleybol için ise belirli periyotlarla turnuvalarımız gerçekleşecektir.
Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı
Bu birim çalışmalarını Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde yürütmektedir, giriş katındadır. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi öğrencilerimizin yaşadıkları duygusal, sosyal vb sorunlarıyla ilgili olarak danışabilecekleri bir birimdir. Ortaya çıkabilecek olan problemlere yönelik "önleyici" çalışmalar yürütür; yani yaşanabilecek sorunlara karşı daha hazırlıklı olmayı sağlamaya çalışır. Öğrencilerimiz gerektiğinde sorunlarına çözüm bulmaları amacıyla ilgili kurum ve kuruluşlara yönlendirilirler.

Kendini daha iyi tanımak, arkadaşları/ailesiyle olan ilişkilerini geliştirmek, yalnızlık ve utangaçlık ile başa çıkmak, kendine güveni artırmak, duygularını etkili şekilde ifade etmek, stres ve kaygı ile baş etmek gibi amaçlar doğrultusunda grup çalışmaları yürütür. Karar verme güçlüğü, uyum zorluğu gibi sorunlar yaşayan öğrencilere gerekli yardımları sağlar ve/veya onları bu yardımları nereden ve nasıl sağlayabilecekleri konusunda yönlendirir.

Oryantasyon ve akran rehberlik programları Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi tarafından planlanıp uygulanır. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi, yıl boyunca akran danışmanlık hizmetlerinin yürütülmesini sağlar. Daha ayrıntılı bilgi için Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi Broşürü’nü ya da web sayfası içeriğini okuyabilirsiniz.
Beykent Konuk Evi:
Üniversitemizin öğrenci konukevi 250 öğrenci kapasitelidir. Beykent Üniversitesi merkez kampüsüne 200 metre uzaklıktadır.
Konuk Evi 14 katlı, her katta toplam 6 daire vardır. Daireler 90 m2 olup, 3 oda 1 amerikan mutfaklı salon ve banyo tuvalet şeklindedir. Daireler apart daire olarak kiraya verilir 1.-7. katlarda kız, 8-14. katlarda ise erkek öğrenciler kalmaktadır.
İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü’ne 8 km. Kültür Üniversitesine 20 km. Kadir Has Üniversitesine 25 km. Fatih Üniversitesine 10 km. olan konuk evine ulaşım E-5 kara yolundan her 5 dakikada bir geçen Büyükçekmece halk otobüsleri ile sağlanabilir.
İletişim:
Beykent Merkez Kampüsü: Beylikdüzü, Gürpınar E-5 Yol Ayrımı, Beykent 34500, Büyükçekmece, İstanbul
Tel: (0212) 872 64 32 ( PBX )
Faks: (0212) 872 24 89 - (0212) 872 11 09
Ortaköy Eğitim Merkezi: Dereboyu Cad. No:94/B Ortaköy, İstanbul
Tel: (0212) 327 49 63
Faks: (0212) 327 49 67
Taksim Kampüsü: Sıraselviler Cad. No:111 34437 Taksim, İstanbul
Tel: (0212) 243 02 71-73-77, 243 69 31 ve 243 69 36 (4 hat)
Faks: (0212) 243 02 78

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 11451
favori
like
share
uawso Tarih: 05.10.2008 15:05
tesekkurler
cagrim Tarih: 23.11.2007 21:07
güzel bi söz yazmıssınız.