lutfen yadırgamayın ama masturbasyon gunah mı?bılgı verırsenız cok sevınırım eger bı saygısızlık ise herkesten özür dilerim
:6:

Etiketler:
sleem_ismail sleem_ismail
Üyenin Yeni Konuları
Üyenin Populer Konuları
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 616
favori
like
share
KaHiN Tarih: 08.08.2007 15:19
[QUOTE=romeo3131;1984071]yaw sen waryaa..

ßurnuma Kötü KokuLar qeLiyor..3-5 ki$i qeLip iSLam ßöLümünde Karqa$a yaratmak mı MakSadınız ?
romeo3131 Tarih: 08.08.2007 12:56
yaw sen waryaa..
LEVIS-501 Tarih: 05.08.2007 12:29
Soru:
Dinde masturbasyonun yeri nedir? Fiziksel anlamda zararları var mıdır? Cinsel ihtiyaçlar için evlilik gibi kurum var, ama ya bekarsanız bu ihtiyaç nasıl giderilecek? Eğer böyle bir şey dinde yasaksa Allah'ın insan fıtratına yerleştirdiği bu ihtiyaç nasıl giderilecek?

Cevap:
Cinsel zevk büyük bir nimettir. Zina yoluyla olmamak şartıyla tadılması gerekir. Bekarlar eğer cinsel baskı altında kalır ve bunu da başka bir yoldan (oruç, sanatlarla ilgilenme, çeşitli hobiler...) gideremezse ihtiyaç kadar mastürbasyon yapabilir. Tıp uzmanlarına göre çok sık olmazsa sağlığa zararı olmazmış.

fıkıhçıların değerlendirmeleri:

"Eli ile temas ederek boşalma âdeti bilhassa yeni yetişen gençler arasında yaygındır. İmam Mâlik; "onlar eşleri ve cariyeleri dışında, mahrem yerlerini herkesten korurlar; doğrusu bunlar yerilemezler. Bu sınırları aşmak isteyenler; doğrusu bunlar aşırı gidenlerdir" âyetine dayanarak, bu fiilin sınırı aşmaya dahil ve haram olduğunu ileri sürmüştür.
Ahmed b. Hanbel ve İbn Hazm'a göre "meni, vücudun dışarı atmaya muhtaç olduğu birşeydir; onu eliyle atan, kan aldıran gibidir ve caizdir." Ancak Hanbelî fukahâsı bunu "zinâya düşme tehlikesi ve evlenme imkânından mahrum bulunma" şartlarına bağlamışlardır.
Mezkur fiil İmam Şâfiî'nin son içtihadına göre haramdır. Hanefîlere göre tahrimen mekruhtur; ancak "yapmadığı takdirde zinâya düşeceğinden korkan bir gencin affedileceği umulur." denilmiştir. Alışkanlık yaptığı ve sıhhati bozduğu takdirde yasak fiiller arasında gireceği şüphesizdir.

Umarim yardimci olur...
Sari Menekse Tarih: 05.08.2007 12:25
Birdahaki sorunuzda lütfen ilk önce Boardun arama sistemini deneyin.Aradiginizi bulamadiginiz vakit konu acarsiniz.


Sorunuza Cevap


Not: Bir müddet sonra bu konu karantinaya alinacak.