[COLOR=#0000]

Flash CS3 Professional yeni ve gelişmiş özellikleri ile etkileşimli içerikler hazırlamak için vazgeçilmez bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Yeni video aracı ve Flash CS3 çizim aracı ( Shape Primitives ve Illustrator'dekine benzeyen yeni Pen gibi) sanatsal deneyimlerinizi arttıracak niteliklere sahip. Gelin bir kaç yeni özelliğini gözden geçirelim.


Photoshop CS3 ve Illustrator CS3 ile kusursuz entegrasyonu sayesinde Flash CS3, Adobe'nin etkileşimli web siteleri, uygulamalar, mobil içerikler hazırlamak için tercih edilen en popüler creative ürünü olmaya devam edecek.

Örneğin; Flash içerisine PSD dosyası import ederken dialog kutusu açılıyor ve bütün Photoshop Layer hiyerarşisini görüntülüyor. Burada import etmek istediğiniz katmanları seçebiliyor, katmanların her birine önceden tanımlı değişiklikleri uygulayabiliyorsunuz.

Illustrator dosyasını Flash içerisine import ederken de bir dialog kutusu içerisinde; dosyanın katman listesi, alt katmanları, grupları ve nesneleri görüntüleniyor. Burada istediğiniz nesneyi seçebiliyor ve çalışma ortamınıza aktarmadan önce bir takım ayarlarını değiştirebiliyorsunuz. Önceki versiyonlarına nazaran daha fazla nesne tabanlı uygulama ve geliştirim kolaylığı sunan Flash CS3 sayesinde; Illustrator dosyanızdaki tüm katmanların her birini, ayrı ayrı farklı flash katmanlarına ya da anahtar karelere aktarabileceğiniz gibi, tamamen tek bir Flash katmanı içerisine tek bir nesne olarak da aktarabiliyorsunuz.

Eğer Illustrator dosyanızı hızlı bir şekilde Flash içerisine, dosyanızdaki fonksiyonaliteyi ve yapıyı bozmadan import etmek isterseniz, yeni Paste dialog kutusunu kullanabilirsiniz. Bu iletişim kutusu Illustrator'de hazırladığınız çalışmanızı Flash dosyası içerisine nasıl yapıştıracağınızı belirlemenize olanak sağlar. Illustrator içerisindeki yollar,(anchor-point pozisyonları, klipleme maskeleri ve semboller) bozulmadan aynen kalır.

Flash CS3 ve ActionScript 3.0: Yeni kodlama özellikleri hem zaman kazanmanızı sağlıyor hem de tasarımcı-geliştirici kimliğinizi kuvvetlendiriyor. Timeline tabanlı animasyonlarınız artık çok hızlı bir şekilde ActionScript 3.0 'e dönüştürülebilecek; yeni ActionScript hata ayıklayıcı sayesinde, kod hatalarınızı çok kolay tespit edecek ve düzeltebileceksiniz.

Flash içerisinde hazırladığınız bir animasyonun ActionScript 3.0 içerisinde bir niteliğe bürünmesinin sizlere nasıl bir esneklik kazandıracağını tahmin edebiliyor musunuz?

Flash 'ın yeni çizim aracı: Profesyonel tasarımcılar Adobe Illustrator içerisinde bulunan çizim aracını dile getiriyor ve övüyorlardı. Shape Primitives' e ek olarak yeni Pen aracı sayesinde Flash CS3 çizerleri tatmin edecek kontrol olanakları sunuyor..

Flash CS3 Professional ile gelen video encoding seçenekleri arasında şunları sıralayabiliriz; deinterlacing, gelişmiş cue point kontrolü ve genişletilmiş video komponent arayüz kütüphanesi ve daha fazlası. Bu sürüm için yeniden tasarlanan Flash Video Encoder, video dosyalarınızı Flash video (FLV) formatına dönüştürmek için kullanabileceğiniz bir araç. Flash CS3 ayrıca gelişmiş QuickTime export özelliği ile de geliyor. Hazırladığınız animasyon / videolar ne kadar kompleks yapıda olursa olsun, QuickTime Player içerisinde aynen render ediliyor. Alpha channel generate etme özelliği, Publish seçenekleri ile birleştirilmiş ve böylece export sırasında gizli katmanların gözardı edilmesinin önüne geçilmiş.

Ayrıca diğer video işleme araçlarından maksimum seviyede faydalanmanız için, Adobe Premiere Pro ve After Effects ürünleri ile güçlü bir entegrasyon sağlanmış.

Tek Link 403.58 MB

Download

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2034
favori
like
share
gold_king Tarih: 23.11.2009 00:01
nasıl indircez azcık yardımcı olsan :S
KaRaKıZ Tarih: 11.09.2009 14:37
wow sağo labiim