Kayseri 1. Aile Mahkemesi'nin verdiği kararı onayan Yargıtay, kocasının cebinden para almayı alışkanlık haline getiren kadın hakkında açılan boşanma davasında kocayı haklı buldu. Yargıtay'ın bu kararı kleptoman kadınlar için geçerli sayılmayacak.


Kayseri 1. Aile Mahkemesi'nin verdiği boşanma kararını onayan Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, eşinin bilgisi dışında cebinden para alan kadını suçlu buldu. Eşin cebinden habersizce para almayı ?güven sarsıcı durum' olarak kabul eden Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, daha önce eksik inceleme nedeniyle bozduğu davayı karara bağladı.

Yargıtay, eşinin cebinden para almasından şikayetçi olan kocanın açtığı ilk boşanma davasını, 'Eşin bu durumunun kleptomani (sürekli birşey çalma isteği) olup olmadığı araştırılmadan hüküm kurulması' gerekçesiyle bozmuştu.

Kayseri 1. Aile Mahkemesi'nin Adli Tıp raporu eklediği davada, kadının kleptoman olmadığı tesbit edildi. Mahkeme, bu rapor sonrası eşlerin boşanmasına hükmetti. Yargıtay da mahkemenin kararını onadı.

Yargıtay'ın bu kararının ardından kleptoman olmayan kadınlar, eşlerinin cebinden habersizce para alırlarsa bu durum boşanma nedeni kabul edilecek.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1601
favori
like
share
Nerqish Tarih: 12.08.2007 12:05
o zaten kadın olamaz hırıszlıkla eşittir Allah korusun görgüsüzlüktür
digimen Tarih: 08.08.2007 23:05
o hataya o ceza verilir tabikide
CADIKIZ Tarih: 08.08.2007 13:27
[COLOR="YellowGreen"]Ben bunu bir bayana asla yakistirmam,nedemek erkegin cebinden habersiz para almak,bu cok buyuk terbiyesizliktir zaten,zaten oyle durumlarda en guzeli bildirip almaktir,:85: