BEKO Basketbol Ligi 2007-08 sezonu fikstürü çekildi. İlk haftanın en dikkat çekici maçında Türk Telekom ile Beşiktaş Cola Turka karşı karşıya gelecek.NTV - BEKO Basketbol Ligi'nde 2007-2008 sezonu fikstürü İstanbul'da belirlendi. Polat Renaissance Otel'de gerçekleştirilen fikstür çekimine Basketbol Federasyonu yetkilileri ile kulüp temsilcileri katıldı.


16 takımın mücadele edeceği BEKO Basketbol Ligi'nde yeni sezon 12-14 Ekim tarihlerinde yapılacak ilk hafta maçlarıyla başlayacak.


İLK HAFTANIN PROGRAMI

Fenerbahçe Ülker - OYAK Renault
Darüşşafaka - Antalya Büyükşehir Belediyesi
TTNet Beykoz - Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi
Galatasaray Cafe Crown - Bandırma Banvitspor
Türk Telekom - Beşiktaş Cola Turka
Antalya Kepez Belediyesi - Efes Pilsen
Mersin Büyükşehir Belediyesi - Alpella
Pınar Karşıyaka - Casa TED Ankara Kolejliler

SEZON PLANLAMASI

12-14 Ekim tarihleri arasında yapılacak ilk hafta maçlarıyla başlayacak ligde normal sezon 26-27 Nisan 2008 tarihlerindeki maçlarla sona erecek. Ligde play-off müsabakaları ise 2 Mayıs-11 Haziran 2008 tarihleri arasında yapılacak.

BEKO Basketbol Ligi'nde Türkiye Kupası grup eleme maçları 1-7 Ekim 2007, final grubu karşılaşmaları ise 8-10 Şubat 2008 tarihleri arasında yapılacak.


Yeni sezon takvimine göre Cumhurbaşkanlığı Kupası mücadelesi 10 Ekim 2007 Çarşamba günü geçen sezonun lig şampiyonu Fenerbahçe Ülker ile Türkiye Kupası'nın sahibi Efes Pilsen arasında yapılacak.

ALL-STAR 22-23 MART'TA

Ligin yıldız oyuncularını bir araya getirerek şölene sahne olacak ''BEKO All Star'' organizasyonu ise 22-23 Mart 2008 tarihlerinde yapılacak.

İki devreli lig usulüne göre oynanacak normal sezonu ilk 8 içinde tamamlayan takımlar play-off maçları oynamaya hak kazanacak. 9, 10, 11, 12, 13 ve 14. sırada yer alacak takımlar ise sezonu tamamlamış olacak. Ligde 15 ve 16. sırayı alacak son iki takım ise İkinci Lig'e düşecek.


KADRODA 5, SAHADA 3 YABANCI OLABİLECEK
Yeni sisteme göre, 3 alternatifli bir uygulama ile yabancı oyuncu sayısı 4 yıl süresince kademeli olarak düzenlenecek. 2007-2008 sezonunda ligde mücadele eden kulüpler, maç kadrosunda en çok 5 yabancı oyuncu bulundurabilirken, bu oyunculardan aynı anda 3'ü sahada olabilecek.


Diğer bir yeni uygulamaya göre, yurt dışında oynayan Türk oyuncular için bir ayrıcalık sağlanarak kulüplerin bu oyuncuları aynı zamanda yabancı oyuncu transferinin de son tarihi olan normal sezonun 27. haftasına dek transfer edebilecek.

İLK YARI FİKSTÜRÜ


1. Hafta:

Fenerbahçe Ülker - OYAK Renault
Darüşşafaka - Antalya Büyükşehir Belediyesi
TTNET Beykoz - Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi
Galatasaray Cafe Crown - Bandırma Banvitspor
Türk Telekom - Beşiktaş Cola Turka
Antalya Kepez Belediyesi - Efes Pilsen
Mersin Büyükşehir Belediyesi - Alpella
Pınar Kaşıyaka - Casa TED Ankara Kolejliler

2. Hafta:

Beşiktaş Cola Turka - Pınar Karşıyaka
Alpella - Darüşşafaka
Efes Pilsen - Fenerbahçe Ülker
Casa TED Ankara Kolejliler - Mersin Büyükşehir Belediyesi
Antalya Büyükşehir Belediyesi - Galatasaray Cafe Crown
OYAK Renault - TTNET Beykoz
Bandırma Banvitspor - Antalya Kepez Belediyesi
Mulu Akü Selçuk Üniversitesi - Türk Telekom

3. Hafta:

Fenerbahçe Ülker - Bandırma Banvitspor
Darüşşafaka - Casa TED Ankara Kolejliler
TTNET Beykoz - Efes Pilsen
Galatasaray Cafe Crown - Alpella
Türk Telekom - OYAK Renault
Antalya Kepez Belediyesi - Antalya Büyükşehir Belediyesi
Mersin Büyükşehir Belediyesi - Pınar Karşıyaka
Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi - Beşiktaş Cola Turka

4. Hafta:

Beşiktaş Cola Turka - Mersin Büyükşehir Belediyesi
Alpella - Antalya Kepez Belediyesi
Efes Pilsen - Türk Telekom
Casa TED Ankara Kolejliler - Galatasaray Cafe Crown
Antalya Büyükşehir Belediyesi - Fenerbahçe Ülker
OYAK Renault - Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi
Bandırma Banvitspor - TTNET Beykoz
Pınar Karşıyaka - Darüşşafaka

5. Hafta:

Fenerbahçe Ülker - Alpella
Darüşşafaka - Mersin Büyükşehir Belediyesi
TTNET Beykoz - Antalya Büyükşehir Belediyesi
Galatasaray Cafe Crown - Pınar Karşıyaka
Türk Telekom - Bandırma Banvitspor
Antalya Kepez Belediyesi - Casa TED Ankara Kolejliler
OYAK Renault - Beşiktaş Cola Turka
Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi - Efes Pilsen

6. Hafta:

Beşiktaş Cola Turka - Darüşşafaka
Alpella - TTNET Beykoz
Efes Pilsen - OYAK Renault
Casa TED Ankara Kolejliler - Fenerbahçe Ülker
Antalya Büyükşehir Belediyesi - Türk Telekom
Mersin Büyükşehir Belediyesi - Galatasaray Cafe Crown
Bandırma Banvitspor - Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi
Pınar Karşıyaka - Antalya Kepez Belediyesi

7. Hafta:

Fenerbahçe Ülker - Pınar Karşıyaka
Efes Pilsen - Beşiktaş Cola Turka
TTNET Beykoz - Casa TED Ankara Kolejliler
Galatasaray Cafe Crown - Darüşşafaka
Türk Telekom - Alpella
Antalya Kepez Belediyesi - Mersin Büyükşehir Belediyesi
OYAK Renault - Bandırma Banvitspor
Mulu Akü Selçuk Üniversitesi - Antalya Büyükşehir Belediyesi

8. Hafta:

Beşiktaş Cola Turka - Galatasaray Cafe Crown
Alpella - Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi
Darüşşafaka - Antalya Kepez Belediyesi
Casa TED Ankara Kolejliler - Türk Telekom
Antalya Büyükşehir Belediyesi - OYAK Renault
Mersin Büyükşehir Belediyesi - Fenerbahçe Ülker
Bandırma Banvitspor - Efes Pilsen
Pınar Karşıyaka - TTNET Beykoz

9. Hafta:

Fenerbahçe Ülker - Darüşşafaka
Efes Pilsen - Antalya Büyükşehir Belediyesi
TTNET Beykoz - Mersin Büyükşehir Belediyesi
Türk Telekom - Pınar Karşıyaka
Antalya Kepez Belediyesi - Gatasaray Cafe Crown
OYAK Renault - Alpella
Bandırma Banvitspor - Beşiktaş Cola Turka
Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi - Casa TED Ankara Kolejliler

10. Hafta:

Beşiktaş Cola Turka - Antalya Kepez Belediyesi
Alpella - Efes Pilsen
Darüşşafaka - TTNET Beykoz
Galatasaray Cafe Crown - Fenerbahçe Ülker
Casa TED Ankara Kolejliler - OYAK Renault
Antalya Büyükşehir Belediyesi - Bandırma Banvitspor
Mersin Büyükşehir Belediyesi - Türk Telekom
Pınar Karşıyaka - Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi

11. Hafta:

Fenerbahçe Ülker - Antalya Kepez Belediyesi
Efes Pilsen - Casa TED Ankara Kolejliler
TTNET Beykoz - Galatasaray Cafe Crown
Türk Telekom - Darüşşafaka
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Beşiktaş Cola Turka
OYAK Renault - Pınar Karşıyaka
Bandırma Banvitspor - Alpella
Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi - Mersin Büyükşehir Belediyesi

12. Hafta:

Beşiktaş Cola Turka - Fenerbahçe Ülker
Alpella - Antalya Büyükşehir Belediyesi
Darüşşafaka - Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi
Galatasaray Cafe Crown - Türk Telekom
Casa TED Ankara Kolejliler - Bandırma Banvitspor
Antalya Kepez Belediyesi - TTNET Beykoz
Mersin Büyükşehir Belediyesi - OYAK Renault
Pınar Karşıyaka - Efes Pilsen

13. Hafta:

Alpella - Beşiktaş Cola Turka
Efes Pilsen - Mersin Büyükşehir Belediyesi
TTNET Beykoz - Fenerbahçe Ülker
Türk Telekom - Antalya Kepez Belediyesi
Antalya Büyükşehir Belediyesi - Casa TED Ankara Kolejliler
OYAK Renault - Darüşşafaka
Bandırma Banvitspor - Pınar Karşıyaka
Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi - Galatasaray Cafe Crown

14. Hafta:

Beşiktaş Cola Turka - TTNET Beykoz
Fenerbahçe Ülker - Türk Telekom
Darüşşafaka - Efes Pilsen
Galatasaray Cafe Crown - OYAK Renault
Casa TED Kolejliler - Alpella
Antalya Kepez Belediyesi - Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi
Mersin Büyükşehir Belediyesi - Bandırma Banvitspor
Pınar Karşıyaka - Antalya Büyükşehir Belediyesi

15. Hafta:

Beşiktaş Cola Turka - Casa TED Ankara Kolejliler
Alpella - Pınar Karşıyaka
Efes Pilsen - Galatasaray Cafe Crown
Türk Telekom - TTNET Beykoz
Antalya Büyükşehir Belediyesi - Mersin Büyükşehir Belediyesi
OYAK Renault - Antalya Kepez Belediyesi
Bandırma Banvitspor - Darüşşafaka
Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi - Fenerbahçe Ülker

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 782
favori
like
share