Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından Tekirdağ'ın Hayrabolu İlçesi'nde düzenlenen Türkiye Motokros Şampiyonası'nın 5. etap yarışlarını Burak Özel kazandı. Yarışmaya konuk olarak katılan Dünya Süpersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, motor sporlarına olan ilgilinin her geçen gün arttığını belirterek, son 3 yarışını da kazanarak Süperbike kategorisine geçmek istediğini söyledi.

Tekirdağ'ın Hayrabolu İlçesi'nde Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Motokros Şampiyonası'nın 5. etap yarışları Hayrabolu Parkuru'nda koşuldu. Sıcaklığın 35 dereceyi bulduğu havada yapılan yarışlarda Burak Özel birinci oldu. Hayrabolu Belediye Başkanı Çelikayar, ciddi anlamda belediye motokros parkuruna yatırım yaptıklarını ve projeler hazırlandığını ifade ederek, "Böyle bir parkuru motokros dünyasına kazandırmaktan çok memnunuz. Artık her zaman motosikletseverleri Hayrabolu'da
böyle organizasyonlarda görmekten memnunluk duyacağız. Bize maddi ve manevi destekte bulunan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Dünya Süpersport Şampiyonası'nda sezonun bitimine 3 yarış kala birinciliğini ilan eden Kenan Sofuoğlu ise, motokros yarışlarına gösterilen ilgiye oldukça şaşırdığını ifade ederek, "Ben Süpersport yarışlarında bile böyle bir ilgiyi görmedim. Bu da gösteriyor ki motor sporlarına ilgi günden güne artıyor. Önümde 3 yarışım daha var. Kendi yarışlarım bitmiş değil, onları da kazanmak istiyorum. Ardından 2008 yılında aynı kategori ya da Dünya Superbike'a çıkma ihtimalim var. Gelen teklifleri değerlendiriyorum"
diye konuştu.

Yarışmada minik kategorisinde dereceye giren yarışmacılara ödüllerini veren Kenan Sofuoğlu, Hayrabolu parkurunu çok beğendiğini belirterek, alanda Balkan ve Dünya Şampiyonası'nın bile yapılabileceğini sözlerine ekledi.

Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu'na Hayrabolu Belediye Başkanı Şener Çelikayar altın hediye ederken, Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan ise kask, mont ve ayakkabılardan oluşan motosiklet yarışlarında kullanılan aksesuarı hediye etti.

Hayrabolu motokros parkurunda 13 kategoride yapılan yarışlarda 50 motokrosçu birinci gelebilmek için yarıştı. Yarışlarda kategorilerinde birinci olan motokrosçular şöyle:

"MX-1A: Burak Özel
MX-2A: İbrahim Taş
MX-1B: Yıldırım Hakkı Günal
MX-2B: Deniz Gençel
E-1B : Ceyhun Kalfalı
MX-1C: Orçun Yiğit
MX-2C: Selçuk Atay
E-1C : Ramazan Bengiç
E- 2C : Mümtaz Pak
TMF CP: Burak Özel
Gençler 80 CC: Ata Nurcan
Gençler 65 CC: Toprak Razgatlıoğlu
Minikler 50 CC: Deniz Memnu"

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 456
favori
like
share
eskitoprak Tarih: 15.08.2007 10:38
shag Tarih: 15.08.2007 10:26
helal olsun tbrklr