Milli basketbolcunun, Ülkerspor´un bonservis ücretinden vazgeçmesi üzerine NBA Ligi takımlarından Seattle Supresonics ile anlaşma sağladığı bildirildi.

Basketbol Federasyonu´nun resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre İbrahim Kutluay, 2 gündür Ülkerspor Kulübü Başkanı Orhan Özokur ile sürdürdüğü görüşmeler sonucu anlaşmaya vardı ve kulüp, bonservis ücreti istemekten vazgeçti. İbrahim´in, Seattle Supersonics´le yarın resmi sözleşmeyi imzalayacağı belirtildi.

İbrahim Kutluay, Mirsad Türkcan, Hidayet Türkoğlu ve Mehmet Okur´dan sonra NBA´de forma giyen dördüncü Türk basketbolcu olacak.

Kulübüyle anlaşmasının ardından Seattle Supersonics temsilcileriyle görüşen İbrahim´in transferinin gerçekleştiği ve milli oyuncunun, gelecek yıldan itibaren 2 yıl süreyle NBA´de Seattle Supersonics forması giyeceği kaydedildi.
Açıklamada, İbrahim Kutluay´ın ABD´de yaşayacağı ev ve kullanacağı otomobile dek tüm konularda anlaşıldığı, kalan bazı pürüzlerin giderilmesinin ardından yıldız oyuncunun yarın resmi sözleşmeyi imzalayacağı ifade edildi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 740
favori
like
share