Organize Sanayi
Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi Gerçekleşti !

Türkiye'de ilk defa sanayi parsellerinin tahsisi yoluyla sağlanan finansman ile kredi kullanılmadan 4 yılda devlet ve özel sektör işbirliği ile gerçekleştirildi.

100 hektar alan üzerine kurulan bölgenin 273 hektar tevsi alanı bulunmaktadır.

Kırklareli-Pınarhisar yolu üzerinde şehir merkezine 14 kilometre uzaklıkta Kızılcıkdere mevkiinde bulunan Kırklareli Organize sanayi Bölgesi'nin 100 hektarlık ilk etabının tüm altyapısı tamamlanmıştır.

46 sanayi parselinin 45'inin tahsisi yapılmıştır. Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi'nde 6 firma tesisini kurmuş ve üretime başlamıştır. 4 firmanın ise tesis inşaatı devam etmektedir.

1991 Yılı Yatırım Programına alınan KOSB'nin yer seçimi 1994 yılına tamamlanmış ve DPT tarafından onaylanmıştır.

KOSB 1997 yılında ihale edilmiş ve kanalizasyon ve yağmur suyu uzaklaştırma, isale terfi hattı, su şebekesi, 4000 metreküplük bir,.300 metreküplük bir olmak üzere iki su deposu, telekomünikasyon ve elektrik proje işleri yapılmıştır. Elektrik enerjisinin kurulu gücü 26 MVA'dır.

Organize Sanayi Bölgesi'nin yüzde 55'i sanayi parseli,

Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi alanının yüzde 55'i sanayi parseli, yüzde 29'u yeşil alan ve spor tesisi, yüzde 10'u yol ve kavşak, geriye kalan yüzde 6'sı ise yönetim merkezi, trafo, arıtma tesisi vb. diğer alanlardır.

273 hektarlık ikinci etap harita işleri tamamlandı. Parselasyon çalışmaları devam ediyor.

Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi ikinci etabının harita işleri tamamlanmıştır. Parselasyon çalışmaları devam etmektedir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1610
favori
like
share