Midyat’taki Fenerbahçe Spor Okulu alt yapıya futbolcu kazandırmak için çalışmalarını üç yıldır aralıksız sürdürüyor.


Midyat’taki Fenerbahçe Spor Okulu alt yapıya futbolcu kazandırmak için çalışmalarını üç yıldır aralıksız sürdürüyor. İlk defa bir ilçede alt yapıdan sporcu yetiştirmek amacıyla açılan Fenerbahçe Altyapı Futbol Okulu'nda, 6-16 yaş arasındaki çocuklara futbol, masa tenisi ve yüzme dallarında kurs veriliyor.

Aslen Midyatlı olan Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri Derneklerden Sorumlu Asbaşkan Mithat Yenigün'ün katkılarıyla açılan okulda 60 futbolcu adayı çocuğa futbol eğitimi veriliyor. Okulda pazartesi, çarşamba günleri futbol, salı ve perşembe günleri ise yüzme ve masa tenisi eğitimi veriliyor. Yüzme kursları, Matiat Olimpik Havuzu'nda yapılıyor. Okul, çocukların ve gençlerin sağlığına ve ruhuna faydalı bir uğraş içinde olmalarının yanı sıra yetenekli gençleri keşfedip Türk futboluna kazandırmayı amaçlıyor. Midyat’taki okulda şu ana kadar, Gaziantep spor, Mardin spor ve Midyat spor takımlarına oyuncu kazandırıldı.

Futbol Okuluna kayıt yaptıran çocuklar ayda 60 YTL aidat yatırarak futbol eğitimi, yüzme ve masa tenisi alıyorlar. Öğrenciler ayrıca servisle evlerinden alınarak tekrar bırakılıyor. Alınan futbol eğitimi sonrasında Fenerbahçe Spor Kulübü alt yapı sorumluları tarafından başarılı bulunan çocuklar, FB Spor Kulübü Tesisleri’ne götürülüp, orada organize edilen turnuvalara katılıyorlar. Turnuvalarda başarılı olan çocuklar FB alt yapısında çalışmalara devam ediyor.

Fenerbahçe Futbol Okulu Yöneticisi ve Teknik Direktörü Ercan Alğaç yaptığı açıklamada: Amacımız, Fenerbahçe alt yapısından yetişecek ve Süper Lig'e yetiştirilecek sporcuları, Midyat Fenerbahçe Futbol Okulu'ndan göndermektir" dedi.

Okulda çalışmaların üç yıldır aralıksız devam ettiğine dikkat çeken Alğaç, okula büyük talep olduğunu ve bunu karşılamakta güçlük yaşadıklarını belirtti. Alğaç, profesyonel anlamda yetişmeleri bakımından okulun gençler için iyi bir fırsat olduğunu ifade ederek, gençlere, "Profesyonel olmak için bu fırsatı değerlendirin" çağrısında bulundu. Alğaç: “gölgemizde becerileri olan fakat kendilerini tanıtma imkânı bulamayan gençlerimizi futbol okullumuzda eğiterek onları Türk futboluna kazandırmak istiyoruz. Bazı aileler çocuklarının futbolcu olmalarından ziyade onların sosyalleşmesini ve sporcu ahlakını kazanmak için okulumuza gönderiyorlar. Ama bazı aileler ve gençlerde yeteneklerini sergilemek için okula kayıt yaptırıyorlar” dedi.

Teknik Direktör Nurullah Yeşilmen de; “Okula kayıt yaptıran çocuklarımıza sadece futbolu değil bunun yanında yüzme ve masa tenisi eğitimini de veriyoruz. Yetenekli çocukların kendilerini ispatlamaları için büyük bir fırsat ayaklarına gelmiştir. Sadece Midyat değil çevre il ve ilçelerden de gençlerimiz okula kayıt yaptırabilirler” dedi.
Bu Haber Toplam 140 Defa Okunmuştur.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 863
favori
like
share
stugal Tarih: 24.08.2007 16:30
Teşekkürler