Augmentasyon mamoplasti olarak bilinen meme büyütme; cerrahi bir işlem olup, göğüsleri büyütmek ve şekillendirmek amacı ile gerçekleştirilir. Bu cerrahi işlemin nedenleri arasında, göğüslerinin küçük olduğunu düşünen bayanlarda vücut şeklini belirginleştirmek, gebelik sonrası göğüslerdeki hacim kaybını gidermek, farklı büyüklükteki göğüs boyutlarını dengelemek yer almaktadır.

Her bir göğüsün arkasına yerleştirilen implantlar sayesinde kişinin sütyen numarası ve boyutu bir veya iki numara büyütülebilir.


MEME DİKLEŞTİRME ( MASTOPEKSİ ) :

Göğüsler, zaman içerisinde gebelik, emzirmek veya yerçekimi faktörlerinin etkisi ile ceklini, sertliğini ve esnekliğini kaybeder. Mastopeksi; göğüsleri kaldırmak ve dikleştirmek amacı ile gerçekleştirilen bir operasyondur. Mastopeksi operasyonu ile memebaşının boyutu da küçültülebilir. Göğüslerin küçük olması veya gebelik sonrası dönemde olduğu gibi göğüslerde hacim kaybı mastopeksi işlemi sırasında göğüs protezi eklenmesi ile daha başarılı bir şekilde giderilebilir. Mastopeksi işlemi; küçük ve sarkık göğüslerde daha başarılı sonuçlar vermektedir. Bu işlem her boyuttaki göğüse uygulanabilir.
MEME KÜÇÜLTME

Büyük ve sarkık göğüsleri olan kadınlarda; sırt ve boyun ağrısı, dermatit, iskelet deformiteleri ve solunum sıkıntısı gibi bazı tıbbi sorunlar görülebilir. Redüksiyon mammaplasti olarak da bilinen göğüs küçültme işlemi; göğüslerden yağ, meme dokusu ve cildin alınması şeklinde gerçekleştirilir. Normal şartlar altında göğüs gelişimi tamamlanmadan bu işlem yapılmaz; ancak, ciddi fiziksel sorunlara yol açıyorsa erken dönemde de redüksiyon işlemi yapılabilir. Emzirmeyi düşünen kadınlara, operasyonda birçok süt kanalı da alınacağından mammaplasti operasyonu önerilmez.
LİPOSUCTION ( YAĞ EMME ):

Herşeyden önce bu ameliyatın bir zayıflama değil, vücut kontur düzeltme ameliyatı olduğunu söylemek gerekir. Operasyonda sırt ve bel bölgesi, göbek üstü ve altı bölgeleri, bel, bacak iç yüzleri, basenler, diz iç kısımları ve çene altı bölgelerinden vakumla yağ emilir. Bu operasyonlarda belirli bölgelere yapılan küçük kesilerden sokulan değişik büyüklükteki kanüllerle fazla yağlar emilir. Lokal veya genel anesteziyle yapılabilen bu operasyonlarda hastalar aynı gün hastaneden çıkabilmektedirler. Operasyon sonrasında yaklaşık bir ay süreyle korse kullanılır. Daha sonraki dönemlerde hastalar operasyonlu bölgelerden kilo alabilirler, ancak bu miktar hiçbir zaman eskisi kadar çok olmayacaktır.


KARIN GERME OPERASYONU ( ABDOMİNOPLASTİ ):

Karın germe operasyonu, karın bölgesindeki fazla deri ve yağın alınarak karın ön duvarı kaslarının gerginleştirildiği bir cerrahi girişimdir.

Karın germe operasyonu, diyet ve egzersize cevap vermeyen, karın ve bel bölgesindeki aşırı yağlanmayla birlikte görülen deri sarkmalarından şikayetçi kadın ve erkeklere uygulanabilir. Bu operasyonlardan çok doğum yapmaya bağlı karın bölgesi sarkıklıkları olan bayanlarla deri elastikiyetini kaybetmiş yaşlı hastalar özellikle fayda görürler.

İleri dönemlerde çocuk sahibi olmayı düşünen kişilerin bu tür ameliyatları gebelik sonrasına ertelemeleri gerekmektedir. Çünkü, operasyon sırasında yapılan karın kaslarını gerginleştirme işlemi gebeliği zorlaştırmaktadır.

Doktorunuzla ilk muayeneniz sırasında karın bölgesindeki yağlanma miktarı, lokalizasyonu, deri elastikiyeti değerlendirilir. Doktorunuz muayene sonrasında size uygun olan operasyonu, kullanılacak anestezi türünü ve operasyonun ayrıntılarını anlatır.Ameliyat öncesi beklentilerinizle, ameliyat sonrası bu beklentilerinizin ne kadarını elde edilebileceğiniz konusunda ayrıntılı bilgi verir. Karın germe ameliyatları genellikle genel anestezi altında yapılmaktadır.

Ameliyat sırasında yağlanma miktarına göre, göbek altında kalan fazlalık yağ dokuları üzerlerindeki elastikiyetini kaybetmic olan deri ile birlikte tamamen atılır ve karın ön duvarındaki gerginliğini kaybetmiş kaslar tekrar gerginleştirilir.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 658
favori
like
share
MyNiceWorld Tarih: 27.12.2005 22:14
EMEKLERİNE SAĞLIK PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER
HERKESE SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM
:cubuk:
ByStranqe Tarih: 06.12.2004 13:37
ßiLgi İçin Te$ekkürler...........
G-STAR Tarih: 29.10.2004 17:42
DJ Hakan Tarih: 29.10.2004 17:39
sagol abim supersin :helal:
buelent29 Tarih: 17.10.2004 02:09
:5:
MertTurk Tarih: 22.09.2004 03:01