Alaattin Ateş(Ardahan-Göle)


Ardahan Göle'de Ateşsan Kağıtçılık Mat. Amb. Ltd. Şirketinin sahibi Alaattin Ateş tarafından yaptırılacak olan 8 derslikli Ateşsan Naim Ateş İlköğretim Okulu için 19.07.2004 tarihinde protokol yapıldı.

Nurettin Çarmıklı(Ardahan-Göle)

Eyüp Sabri Çarmıklı Lisesi

Ardahan Göle'de Nurol İnşaat ve Ticaret şirketinin sahibi Nurettin Çarmıklı tarafından yaptırılacak olan Eyüp Sabri Çarmıklı Lisesinin temeli atıldı.

Göle Kaymakamı Alper Faruk Güngör, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, hayırsever iş adamı Nurettin Çarmıklı’nın, Haziran ayının sonlarına doğru Göle’ye gelerek lise binası inşaatını başlatacağını söyledi.

12 derslikli genel lisenin yaklaşık 2.2 trilyona mal olacağını kaydeden Kaymakam Güngör, "Göleli iş adamı Nurettin Çarmıklı, okul yaptırmak için kaymakamlıktan arsa istedi. Kaymakamlık olarak hayırsever iş adamına yeterli ölçüde yer tahsis ettik. Nurettin Çarmıklı, Haziran ayının sonlarına doğru Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ile Göle’ye gelerek okulun inşaatı için sözleşme imzalayacak. Bu okulun yapılıp hizmete girmesiyle ilçemizde okul sıkıntısı çözüme kavuşacaktır. İş adamı Nurettin Çarmıklı’nın yaptıracağı okula, oğlunun ismi olan Eyüp Sabri Çarmıklı Lisesi adı verilecek" dedi.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 993
favori
like
share