Jaguar XF

Tek kapılı görünüme sahip XF, klasik Jaguar felsefesinde üretilmiş, spor otomobil performansı ve stiline sahip, lüks salonlar kadar rafine ve hacimli bir otomobil.

Firma araçlarının sürücü odaklı olmasına rağmen son derece konforlu olduğunu ve rakipleri arasında en yüksek burulma direncine sahip olduğunu ifade ediyor.

Jaguar XF’in motorunu çalıştıran “start” düğmesi, kapı açılır açılmaz, kalp atışı gibi yanıp sönmeye başlıyor. Motor çalıştırıldığında vites kolu görevi dışında başka işlevleri de olan JaguarDrive Selector şoförün avcunun içine yükseliyor.

XF dört motor seçeneği ile satışa sunulacak ve her model direksiyondaki kulakçıklarla kontrol edilebilen 6 vitesli otomatik şanzıman ile donatılacak.

Biri dizel diğerleri benzinli olan motor seçenekleri şöyle:
1) 2.7 litre V6 çift turbolu dizel. 0-100 km/s hızlanması 8.2 saniye, maksimum hızı 229 km/s
2) 3 litre V6 benzinli. 0-100 km/s hızlanması 8.3 saniye, maksimum hızı 237 km/s
3) 4.2 litre V8 benzinli. 0-100 km/s hızlanması 6.5 saniye, maksimum hızı 250 km/s.
4) 4.2 litre V8 kompresör, benzinli. 0-100 km/s hızlanması 5.4 saniye, maksimum hızı 250 km/s.

XF modelinde sürüş güvenliğini arttırmak için bir çok elektronik sistem kullanılmış. Stabilite sistemi bulunan araçta, burundan kaymayı daha etkili bir şekilde engellemesi için, Jaguar’da bir ilk olan, “Understeer Control Logic” adında bir sistem kullanılmış.

Yeni modelde, şoföre yardımcı olması için, kör noktada kalan araçları tespit eden sistem, park sistemi ve trafiğe adapte olan hız sabitleme mevcut. Bluetooth bağlantısı yanısı sıra araca iPod veya herhangi bir MP3 çalar bağlamak da mümkün. Dokunmatik ekranından kontrol edilebilen müzk sisteminin en yüksek seçeneği Bowers & Wilkins marka 440w gücünde bir ses sistemi.


Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 472
favori
like
share