CEP TELEFONU İLE BLUETOOTH ARACILIĞIYLA İNTERNETE BAĞLANMA
UYARI:Bluetooth ayarlarını yapmadan önce Bluetooth cihazınızı bilgisayarınızın USB portuna takınız ve servis sağlayıcınızdan destek alarak cep telefonunuzun Bluetooth ve GPRS ayarlarını yapınız!!!

Not:Cep telefonunuzun GPRS ayarları için Turkcell:444 0532, Telsim:444 0542 numaralarından destek alabilirsiniz.

Servis sağlayıcınızın Nokia marka cep telefonu için verdiği numara *99#, Sony-Ericsson marka cep telefonu için verdiği numara *98*....# dır.
Masaüstünde bulunan My Bluetooth Places ı çift tıklayın

Bluetooth bağlantısı eklemek için Add Bluetooth connection ı tıklayın ve Dial-Up Networking seçeneğini işaretleyin

Kurulum sihirbazı otomatik olarak telefonunuzu algılayacaktır. Eğer algılamazsa telefonu bulmak için Search Device butonuna basın ve NEXT butonuna basarak bir sonraki aşamaya geçin.

Karşınıza çıkan pencerede PIN CODE bölümüne kendi belirleyeceğiniz rakamlardan oluşan bir şifre (Örn. 1111, 0000, 2345) girin ve NEXT butonuna basın.

Daha sonra telefonunuzda bağlantı kurulsun mu şeklinde bir mesaj belirecektir. Bu mesajı onayladıktan sonra karşınıza şifre bölümü çıkacak. Buraya bilgisayarınızda girdiğiniz rakamlardan oluşan şifreyi giriniz (Telefonunuza şifre girme işlemini en geç 30sn. içinde tamamlamalısınız) ve onaylayınız.

Telefonda şifreyi onayladıktan sonra bilgisayarınızda FINISH butonuna basın.


Telefonu tanımladıktan sonra yukarıdaki şekilde görüldüğü gibi Mascom COM 1 (Sizin belirlediğiniz isimde) klasörü oluşur.


Entire Bluetooth neighborhood ikonunu çift tıkladıktan sonra telefon cihazını belirten ikonu karşınıza çıkar.


Bu ikonun altında da Dial Up Networking ikonunu çift tıklayın. Daha sonra telefonunuzda bağlantı kurulsun mu şeklinde bir mesaj belirecektir.

Mesajı onayladıktan sonra internete bağlanabilmeniz için Kullanıcı adı ve Password bölümü ekrana gelecektir. Burada sadece servis sağlayıcınızın verdiği numarayı (Nokia marka cep telefonu için *99#, Sony-Ericsson marka cep telefonu için *98*....#) Dial kısmına yazmanız yeterli olacaktır.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 15478
favori
like
share
sonbahar ruzgarı Tarih: 18.06.2008 22:49
teşekkürler güzel bilgi,uzun zaman önce aramıştım bunu nette ama bulamamıştım..
eyavuz Tarih: 18.06.2008 20:51
teşekkürler eline sağlık
atahmisci Tarih: 10.06.2008 13:28
ellerine sağık