Ağrı'da 330 bin yeşil kartlıdan 188 bininin kartı pasif duruma düşürüldü. Ağrı'da yeşil kart sahibi birçok vatandaş hastane ve eczanelerde kartlarının pasif durama düşürüldüğünü görünce şaşkına döndü.Sağlık Müdürlüğü'ne durumu öğrenmek için giden vatandaşlar kartların pasif duruma düştüğünü öğrendi. Yeşil kartlarını kullanamayan vatandaşlar durumun bir an önce düzeltilmesini istiyor.

Konu ile ilgili bilgi veren Sağlık İl Müdürü Dr. Sait Deveci, Ağrı'da bulunan bir kısım yeşil kartlının Sağlık Bakanlıği tarafından pasif duruma düşürüldüğünü ifade etti. Deveci, "Ağrı'da bulunan yeşil kartlıların hepsini bilgisayara giremedik. Bakanlıkta bunları pasif duruma getirdi. Ama biz şu an pasif edilen kartların bilgilerini bilgisayara giriyoruz. 10 gün içersinde sorun çözülmüş olacak. Sağlık kuruluşların hepsine de senet karşılığında yardımcı olmalarını da söyledik. Vatandaşımız mağdur olmayacak." şeklinde kounuştu.

Eczacılar ise her yeşil kart sahibine ilaç veremediklerini ifade etti. Ayrıca Tüm Eczacılar İşveren Sendikası (TEİS), Sağlık Bakanlığı'nın 14 milyon yeşil kartlının 5 milyonunu kullanıma kapattığını, yalan beyanla alınan 932 bin 568 yeşil kartın da iptal edildiğini internet sitesinde duyurdu.

(Cihan)

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 581
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 05.09.2007 08:10
haber için saol.bazı kişiler yeşil kartı ihtiyacı yokken alıyor böyle olanlar varsa onlarınkinin kapatılması iyi olur